Путін подарував Лукашенку ще $300 мільйонів та орден
Джерело: The Moscow Times
9 жовтня у Москві президент Білорусі Олександр Лукашенко отримав новий великий кредит від Росії та найвищий державний орден цієї держави.
На церемонії у Кремлі глава РФ Володимир Путін вручив Лукашенку орден Святого апостола Андрія Первозванного — найстаріший орден Росії.
Ви, шановний Олександре Григоровичу, звичайно ж, гідні цієї вищої нагороди, — розсипався у компліментах Путін, звертаючись до Лукашенка. — Нагородження вас орденом <…> відображає вдячність Росії за видатний внесок у розвиток російсько-білоруських відносин союзництва та стратегічного партнерства, — продовжив він.
Лукашенко відповів Путіну, що помістить орден “у музей”, і пообіцяв, що Білорусь залишиться “надійним союзником”, який “ніколи не підведе”.
Крім ордену для Лукашенка, Білорусь отримає з бюджету Росії новий кредит. Його розмір становитиме близько 1 млрд білоруських рублів ($300 млн).
Білорусь вже є найбільшим із боржників Росії: згідно з даними Світового банку, її заборгованість становить $8,2 млрд, а ще $2,4 млрд позик Мінськ накопичив перед Євразійським банком розвитку (ЄАБР), який на 90% наповнений російським капіталом.
Наприкінці серпня МЗС України заявило, що армія Білорусі під виглядом навчань зосередила значні сили на держкордоні, зокрема стягнувши в Гомельську область танки, артилерію, РСЗВ та ППО. Також на цій ділянці були помічені найманці російської ПВК “Вагнер”. Тоді в українському відомстві закликали Лукашенка не робити “трагічних помилок під тиском Москви” та відвести війська від кордону.
Той, своєю чергою, заявив, що українські ударні безпілотники нібито порушили повітряний простір Білорусі, і звинуватив Київ у провокації. У РНБО України вважають ці дії спробою відвернути командування ЗСУ від наступу в Курській області.
До цього Лукашенко неодноразово звинувачував сусідні країни НАТО у нарощуванні військ на кордоні та закликав готуватися до можливого конфлікту.
Нагадаємо, що раніше Білорусь заявила, що посилює військову присутність на кордоні з Україною – після того, як звинуватила ЗСУ у порушенні її повітряного простору безпілотниками.
Україна не коментувала звинувачення Білорусі, однак заявила, що не бачить ознак нарощення білоруських військ на кордоні.
- Білорусь може обміркувати доцільність присутності в Мінську дипломатичного представництва України. Про це заявили тимчасовій повіреній у справах України Ользі Тимуш, яку викликало міністерство закордонних справ країни 10 серпня, повідомили у пресслужбі МЗС Білорусі.
- Міністерство оборони Білорусі заявило, що направляє свої війська до Росії для участі у військових навчаннях.
- Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що напруженість на білорусько-українському кордоні спала і додаткові війська, які раніше туди відправили, повертаються на свої бази.
П’ятий Президент України та лідер “Євросолідарності” Петро Порошенко у межах візиту до Вашингтона поспілкувався з заступниками державного секретаря США, з якими обговорив потреби України та української армії.
У 2022 році росіяни захопити Дніпрорудне, а згодом взяли у полон міського голову – Євгенія Матвєєва. Він перебував у полоні 2 роки та 8 місяців та був закатований.
Уночі 4 грудня українські захисники збили 29 ворожих БпЛА, якими РФ атакувала Україну.
Агентство Reuters проаналізувало заяви соратників Дональда Трампа та поспілкувались з його оточенням щодо завершення російсько-української війни. Видання дійшло висновку, що за планом новообраного президента США, наймовірніше, Україні доведеться поступитись РФ своїми територіями і відмовитись від членства у НАТО.
Американський журналіст Такер Карлсон знову прибув до Росії та повідомив, що взяв інтерв’ю у російського міністра закордонних справ Сергій Лаврова.