У Білорусі заговорили про ймовірність закриття посольства України
Джерело: білоруські ЗМІ
Білорусь може обміркувати доцільність присутності в Мінську дипломатичного представництва України. Про це заявили тимчасовій повіреній у справах України Ользі Тимуш, яку викликало Міністерство закордонних справ країни 10 серпня, повідомили у пресслужбі МЗС Білорусі.
Зауважується, що Білорусь заявила Україні протест у звʼязку з “порушенням кордону безпілотниками, запущеними з території України”.
10 серпня самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив про збиття ППО кількох ударних дронів, які нібито летіли з України. Про це він сказав під час наради у Могильовській області.
Сили ППО були приведені у повну бойову готовність на перехоплення цілей. Їх було близько десятка, – зазначив правитель Білорусі.
Лукашенко стверджував, що на висоті 1,5 км і дальності 6,5 км сили ППО знищили кілька цілей над Білоруссю. За його словами це ударні дрони, що прибули з України. Пошук залишків триває. Решту цілей буцімто збили над Росією.
Навіщо це Україні, я не розумію. Нам треба розібратися. Але ми, як я казав, чітко визначалися з ними та довели до них цю інформацію, що без відповіді будь-які провокації не залишаться, — заявив самопроголошений президент.
Згодом міноборони Білорусі повідомило про стягнення додаткових військ та озброєння до кордону з Україною у відповідь на “українську провокацію”.
У відомстві наголосили, що інцидент з появою “українських дронів” у повітряному просторі РБ – це провокація щодо Білорусі.
Відтак, беручи до уваги ситуацію в Україні та Курській області РФ головнокомандувач ЗС РБ віддав наказ посилити війська на Гомельському та Мозирському напрямках.
Військові частини сил спеціальних операцій, сухопутних військ, ракетних військ, зокрема реактивні системи “Полонез” та комплекси “Іскандер” отримали завдання на стягнення до вказаних районів. Також здійснено збільшення сил та засобів ЗРВ, РТВ та авіації, – мовиться у повідомленні.
У міноборони РБ додали, що уважно стежитимуть за ситуацією і реагуватимуть на “будь-які зміни”.
- Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що напруженість на білорусько-українському кордоні спала і додаткові війська, які раніше туди відправили, повертаються на свої бази.
У Москві розпочався демонтаж двох Z-інсталяцій біля посольства США. Робітники почали розбір конструкцій, серед яких панно з написом “Мы вместе” у кольорах російського прапора, та один із символів повномасштабної російської агресії проти України – ZVO.
Міноборони допустило до експлуатації у підрозділах Сил оборони України наземний роботизований комплекс “Лють” українського виробництва, призначений для виконання широкого спектра завдань у складних умовах. Зокрема, для ведення спостереження та вогневої підтримки дій наших підрозділів.
14 березня президент Володимир Зеленський надав українському пілоту F-16 Олексію Месю звання Героя України посмертно.
Канцлер ФРН Олаф Шольц спільно з президентом Франції Емманюелем Макроном пообіцяли Україні подальшу військову підтримку після оприлюднення результатів телефонної розмови Дональда Трампа з Путіним.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 18 березня. Загалом від початку цієї доби відбулося 120 бойових зіткнень.