Путін погодився здійснити візит до Китаю

Джерело: Bloomberg

Президент Росії Володимир Путін погодився здійснити візит до Китаю. Це стане першим візитом Путіна за межі РФ після того, як у березні Міжнародний кримінальний суд у Гаазі видав ордер на його арешт.

Кремль готує візит Путіна до Китаю на форум “Один пояс, один шлях” у жовтні, за словами трьох осіб, обізнаних у цьому питанні. Путін прийняв запрошення президента Китаю Сі Цзіньпіна взяти участь у заході.

Путін не виїжджав з Росії після того, як суд у Гаазі оголосив про ордер на його арешт. З того часу Путін лише декілька разів відвідав тимчасово окуповані території України.

Минулого тижня він пропустив саміт БРІКС у Південній Африці після того, як тамтешній уряд дав зрозуміти, що йому доведеться виконати наказ про його арешт як підписанта МКС. Путін також відмовив прем’єр-міністру Індії Нарендра Моді, у візиті на саміт G20 наступного місяця, хоча Індія не є підписантом суду.

Раніше цього місяця президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган заявив, що очікує прийняти Путіна для переговорів у серпні. Однак згодом стало відомо, що Ердоган прилетить до Росії на зустріч з Путіним.

Після повномасштабного вторгнення в Україну Путін відвідував лише сусідні країни колишнього Радянського Союзу та Іран, який постачає безпілотники російським військовим.

Востаннє Путін відвідав Китай у лютому 2022 року — менше ніж за три тижні до того, як він віддав наказ про вторгнення — коли він відвідав Зимові Олімпійські ігри в Пекіні та провів переговори з Сі Цзіньпіном, на яких обидві сторони оголосили про “безмежне” партнерство.

Сі відвідав Москву з державним візитом у березні цього року.

Путін готовий відвідувати лише ті країни, де його служба безпеки може повністю гарантувати його безпеку, і Китай є одним із таких місць, за словами двох джерел.

  • Міністр закордонних справ Великої Британії Джеймс Клеверлі 30 серпня здійснить поїздку до Китаю, щоб нормалізувати відносини між країнами.

Лідери Європейського Союзу проведуть позачерговий саміт 6 березня, щоб обговорити ситуацію в Україні та зміцнення європейської оборони, повідомив голова Європейської ради Антоніу Кошта.

Біля колишньої в’язниці КДБ у Вільнюсі напередодні третіх роковин повномасштабного вторгнення росіян в Україну виставили три макети із зображеням ув’язненого лідера Росії Володимира Путіна. 

Глава Офісу президента Андрій Єрмак заперечив раніше поширену у ЗМІ інформацію, що Україна нібито відмовлялася від укладання угоди про рідкісноземельні метали зі США. Нині тривають перемовини.

Північна Корея забезпечує 50% боєприпасів, які потребує Росія для повномасштабної війни проти України, заявив глава військової розвідки Кирило Буданов.

У Німеччині у неділю, 23 лютого, відбулися дострокові вибори до Бундестагу. Опубліковані перші прогнози виборів у Німеччині на основі екзитполів.