Путін погрожує «військовою відповіддю» через вибух на Кримському мосту
Джерело: росЗМІ
17 липня президент РФ Володимир Путін поклав відповідальність за підрив Кримського мосту на Україну та погрожував “реакцією”.
Він звинуватив Київ в атаці на міст та погрожував “відповіддю з боку РФ”. За його словами, міноборони РФ “готує відповідні пропозиції”.
Путін назвав підрив “таким, що не має жодного значення з військової точки зору”, оскільки стверджує, що “Кримський міст давно не використовується для військових перевезень”.
Водночас президент РФ доручив ФСБ та слідчому комітету “детально розібратися в тому, що трапилося”, а також зажадав розробити конкретні пропозиції щодо підвищення безпеки Кримського мосту як “стратегічно важливого транспортного об’єкта”. Путін нагадав силовикам, що це “вже друга атака” менш як за рік.
Кримський міст, нібито, був атакований надводними дронами у ніч проти 17 липня.
Автомобільний рух мостом зупинено на невизначений термін.
- Триває п’ятсот дев’ята доба широкомасштабної збройної агресії РФ проти нашої держави. Противник зосереджує основні зусилля на Куп’янському, Лиманському, Бахмутському, Авдіївському та Мар’їнському напрямках, тривають важкі бої. Протягом доби відбулось 29 бойових зіткнень.
- Станом на 17 липня у Чорному морі на бойовому чергуванні перебуває десять ворожих кораблів, зокрема два носії крилатих ракет “Калібр” загальним залпом 12 ракет.
- Протягом минулої доби ворог завдав 11 ракетних та 49 авіаційних ударів, здійснив 48 обстрілів з реактивних систем залпового вогню по позиціях наших військ та населених пунктах. Внаслідок російських терористичних атак постраждали мирні люди, пошкоджень зазнали житлові будинки, господарські та адміністративні будівлі, а також приватний автомобільний транспорт.
- Міністерство оборони Росії почало звільняти командирів із деяких найбільш боєздатних частин і з’єднань російських військ і, ймовірно, продовжуватиме чистки. Криза в російському командуванні та відповідні наслідки, які вона може спричинити, ймовірно, негативно вплинуть на здатність армії РФ проводити тактичні наступальні дії на півдні України.
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 25 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 116 боєзіткнень.
У Павлограді російські окупанти знищили базу Медичного Добровольчого Батальйону “Госпітальєри”. Про це повідомила засновниця батальйону, народна депутатка з фракції “Європейська Солідарність” та медикиня-доброволиця Яна Зінкевич. Вона також оголосила про збір коштів для створення нової бази батальйону.
24 квітня два комітети Європейського парламенту — з питань промисловості, досліджень та енергетики, а також з питань безпеки й оборони — визначили власну позицію щодо законодавчої ініціативи про створення Європейської програми оборонної промисловості (EDIP). Профільні комітети підтримали законопроєкт, спрямований на зміцнення європейської оборонної промисловості, збільшення виробництва зброї та посилення підтримки України.
Адміністрація Дональда Трампа передала українській стороні так звану “остаточну пропозицію” щодо завершення війни з Росією, яка передбачає суттєві поступки Кремлю. Зокрема, США нібито готові визнати Крим російською територією та фактичний контроль Росії над значною частиною окупованих територій.
Армія РФ застосовує балістичні ракети “Іскандер” та північнокорейські KN-23 з касетними боєголовками, що призводить до масових жертв серед цивільного населення України, заявив керівник Центру протидії дезінформації при РНБО Андрій Коваленко після масованої атаки росіян у ніч на 24 квітня.