Путін пообіцяв Кубі мільярд доларів після візиту президента на парад

Джерело: Reuters

Президент Куби Мігель Діас-Канель, котрий прилетів до Москви на парад 9 травня, повернеться до Гавани не порожніми руками. Росія забезпечить інвестування $1 млрд в економіку Куби до 2030 року, пообіцявши рятівне коло для комуністичного карибського острова на тлі виснажливої ​​економічної кризи.

Як заявив віцепрем’єр РФ Дмитро Чернишенко після того, як Діас-Канель завершив переговори з Володимиром Путіним у Кремлі, гроші інвестують “російські компанії та бізнесмени” у межах плану російсько-кубинської співпраці, котру Москва та Гавана затвердили у листопаді. До нього увійшли 12 проектів у шести сферах. Серед них організація таксомоторних перевезень з використанням автомобілів “Москвич”, будівництво готелю на одному з кубинських курортів, відновлення цукрової промисловості Куби, а також енергетика, інформаційні технології та важка промисловість.

За словами Чернишенка, російська влада має намір субсидувати відсоткові ставки для бізнесу, що забажає інвестувати у кубинську економіку. І додав, що Куба є “надійним партнером” Росії.

Останні великі інвестиції в Кубу Росія здійснила у 2015 році, видавши уряду кредит у 1,2 млрд євро на зведення двох електростанцій. Відповідно до угоди, Куба два роки тому мала почати гасити кредит і повністю виплатити до 2028 року. Проте грошей уряд не мав, тож у 2023 році Путін погодив Кубі ще п’ять років не гасити борг.

Найбільше прощення боргів цій країні глава РФ провів у 2014 році. Тоді Кубі списали заборгованість на $32 млрд.

  • Президент Азербайджану Ільхам Алієв в останній момент скасував свій візит до Москви, де мав взяти участь в урочистих заходах до 9 травня. Про це повідомив помічник глави Росії Юрій Ушаков.
  • Міністерство закордонних справ України закликало інші держави утриматися від участі в параді 9 травня в Москві.
  • Окупаційна влада Севастополя з міркувань безпеки скасувала парад на 9 травня, коли росіяни святкують “День перемоги”.

Запропонований бюджет адміністрації Дональда Трампа передбачає закриття лабораторії на вершині гори в Гаваях, де з 1950-х років науковці збирають переконливі докази того, що зміна клімату спричинена саме людською діяльністю.

1 липня Сенат США проголосував податковий законопроєкт, запропонований президентом Дональдом Трампом.

Результати дослідження, проведеного науковцями із південнокорейських університетів Чунан та Йонсе, засвідчили, що перепрацювання може вливати на структуру людського мозку.

Президент Володимир Зеленський привітав Данію з початком головування в Раді ЄС, висловивши сподівання, що наступні пів року стануть “періодом важливих рішень”.

В Азербайджані двох з восьми російських громадян, затриманих раніше в Баку, арештували на чотири місяці.