Путін поїхав до Ростова, щоб показати, що він все ще зберігає контроль над режимом – ISW

Джерело: Інститут вивчення війни

Президент Росії Володимир Путін здійснив поїздку до Ростова, щоб продемонструвати, що він все ще контролює режим та армію.

За даними аналітиків, під час поїздки очільник Кремля зустрівся з начальником російського Генерального штабу генералом Валерієм Герасимовим та вищим офіцерським складом у штабі Південного військового округу.

Як зазначено, це був першій візит Путіна до Ростова після того, як ПВК “Вагнер” на чолі з Євгеном Пригожиним взяло місто під контроль 23-24 червня.

При цьому фахівці Інституту зауважили, що Путін рідко відвідує райони, пов’язані з війною в Україні. Зокрема у квітні він був у Херсонські та Луганські областях, а в березні у Маріуполі.

На думку аналітиків, робочий візит Путіна до Ростова, ймовірно, є публічним жестом, яким російський лідер хоче показати, що він все ще підтримує Герасимова та його групу командирів, попри те, що їм не вдалося зупинити збройний заколот “вагнерівців”, або досягти військових цілей, які глава Кремля ставив перед ними.

Водночас експерти зазначили, що цією поїздкою Путін намагається показати, що він повністю контролює свій режим та армію.

  • Фахівці ISW зреагували на нещодавню статтю WP, де, з посилання на анонімні джерела в американській розвідці, розповідається про те, що ЗСУ не зможуть дійти до Мелітополя у межах цьогорічного контрнаступу та перерізати сухопутний коридор окупантів до Криму. Водночас в iSW дотримуються іншої думки.

Посол Північної Кореї в ООН Кім Сон заявив під час засідання Ради Безпеки, що Пхеньян прискорить розгортання своєї програми ядерної зброї, щоб “протидіяти будь-якій загрозі з боку ворожих ядерних держав”.

Протягом минулої доби, 4 листопада, по всій лінії фронту зафіксовано 230 бойових зіткнень.

До суду прокурори скерували обвинувальний акт стосовно російського музиканта, уродженця України за обвинуваченнями у колабораціонізмі, глорифікації ворога, публічних закликах до агресивної війни та зміни державних меж і устрою України, поєднаних з розпалюванням національної ворожнечі.

4 листопада глава Міноборони Рустем Умєров спільно з міністром національної оборони Литви Лаурінасом Кащюнасом підписали документ щодо співпраці у сфері оборонної промисловості, спрямований на посилення наших захисників на полі бою.

4 листопада Генеральний секретар НАТО Марк Рютте на спільній пресконференції з канцлером Німеччини Олафом Шольцем повідомив, що німецька оборонна компанія Rheinmetall добудовує вже другий завод в Україні.