Путін прагне штучно завищити російські можливості, вихваляючи нову ракету – ISW
Джерело: Інститут вивчення війни
На думку аналітиків ISW, у РФ намагаються штучно завищити очікування щодо своїх можливостей, вихваляючи балістичну ракету “Орєшнік”, аби змусити Захід та Україну стримуватись у війні.
22 листопада, наступного дня після удару “Орєшніком” по Дніпру, президент РФ Володимир Путін провів нараду з керівництвом міноборони, представниками російської ОПК та російськими розробниками ракет, привітавши російських військових з проведенням “успішного” випробування балістичної ракети “Орєшнік” у відповідь “тим, хто намагається шантажувати” Росію.
Путін наголосив, що ракета “Орєшнік” не є модернізацією старої радянської ракети, а виготовлена на основі “сучасних, передових розробок”. Він потворив, що немає систем ППО, які б могли збити цю ракету і додав, що РФ планує запустити серійне виробництво “Орєшніка”.
Командувач РВСП РФ генерал-полковник Сергій Каракаєв заявив Путіну, що “Орєшнік” може вражати цілі в Європі, і наголосив, що аналогів цій ракеті немає ніде у світі.
Однак, додали аналітики, звіти США та України свідчать, що “Орєшнік” не є новою російською здатністю.
Зокрема Білий дім та Пентагон підтвердили, що Росія запустила балістичну ракету середньої дальності (БРСМ) по Україні, а речниця Пентагону Сабріна Сінгх заявила, що Росія створила БРМ на базі існуючої російської моделі міжконтинентальної балістичної ракети (МБР) РС-26 “Рубєж”.
Вона також наголосила, що РФ атакувала Україну ракетами, які мають “значно більші” боєголовки на відміну від “Орєшніка”.
В Головному управлінні військової розвідки (ГУР) України також заявили, що ракета, якою 21 листопада вдарили окупанти, насправді є ракетою “Кєдр”, яку Росія розробляє з 2018-2019 років для оновлення моделі МБР “Ярс” для коротших відстаней.
Глава ГУР Кирило Буданов уточнив, що “Орєшнік” – кодова назва ракетного дослідно-конструкторського проєкту ракети “Кєдр”.
В ISW наголосили, що не можуть незалежно підтвердити заяву ГУР, але вона узгоджується з їхньою оцінкою про те, що удар 21 листопада не був принципово новим російським потенціалом.
“Росія виграє від риторичних фанфар навколо удару 21 листопада і, ймовірно, сподівається, що розпалювання стурбованості з приводу запуску ракети “Орєшнік” спонукає Захід відмовитися від підтримки України”, – резюмували аналітики.
- За даними ЗМІ 26 листопада Україна та НАТО проведуть засідання щодо удару РФ по Дніпру новою експериментальною гіперзвуковою ракетою середньої дальності.
- Сполучені Штати Америки заздалегідь попередили як Україну, так і союзників про підготовку російськими військами до удару експериментальною ракетою “Орєшнік”.
- Росія застосувала “експериментальну” балістичну ракету середньої дальності під час атаки на місто Дніпро, заявив офіційний представник США.
Енергетики відновили роботу високовольтної повітряної лінії живлення, що з’єднує тимчасово окуповану Запорізьку АЕС з енергосистемою України. Вона була пошкоджена через російські обстріли.
Британець зізнався, що здійснив підпал лондонського підприємства, пов’язаного з Україною, і що він отримав гроші від іноземної розвідки, ймовірно, російської.
Оперативно-тактичне угруповання “Харків” заперечило інформацію про те, що у Харківську область перекинули північнокорейських військових.
Міністр закордонних справ Польщі, Радослав Сікорський, заявив, що застосування Росією нової балістичної ракети “Орєшнік” з одного боку — ескалація, а з іншого — вияв розпачу, бо Путін не може перемогти.
Росія регулярно атакує Україну балістичними ракетами, третина з яких – ракети з КНДР, які можуть працювати лише завдяки західним компонентам.