Путін прагне штучно завищити російські можливості, вихваляючи нову ракету – ISW
Джерело: Інститут вивчення війни
На думку аналітиків ISW, у РФ намагаються штучно завищити очікування щодо своїх можливостей, вихваляючи балістичну ракету “Орєшнік”, аби змусити Захід та Україну стримуватись у війні.
22 листопада, наступного дня після удару “Орєшніком” по Дніпру, президент РФ Володимир Путін провів нараду з керівництвом міноборони, представниками російської ОПК та російськими розробниками ракет, привітавши російських військових з проведенням “успішного” випробування балістичної ракети “Орєшнік” у відповідь “тим, хто намагається шантажувати” Росію.
Путін наголосив, що ракета “Орєшнік” не є модернізацією старої радянської ракети, а виготовлена на основі “сучасних, передових розробок”. Він потворив, що немає систем ППО, які б могли збити цю ракету і додав, що РФ планує запустити серійне виробництво “Орєшніка”.
Командувач РВСП РФ генерал-полковник Сергій Каракаєв заявив Путіну, що “Орєшнік” може вражати цілі в Європі, і наголосив, що аналогів цій ракеті немає ніде у світі.
Однак, додали аналітики, звіти США та України свідчать, що “Орєшнік” не є новою російською здатністю.
Зокрема Білий дім та Пентагон підтвердили, що Росія запустила балістичну ракету середньої дальності (БРСМ) по Україні, а речниця Пентагону Сабріна Сінгх заявила, що Росія створила БРМ на базі існуючої російської моделі міжконтинентальної балістичної ракети (МБР) РС-26 “Рубєж”.
Вона також наголосила, що РФ атакувала Україну ракетами, які мають “значно більші” боєголовки на відміну від “Орєшніка”.
В Головному управлінні військової розвідки (ГУР) України також заявили, що ракета, якою 21 листопада вдарили окупанти, насправді є ракетою “Кєдр”, яку Росія розробляє з 2018-2019 років для оновлення моделі МБР “Ярс” для коротших відстаней.
Глава ГУР Кирило Буданов уточнив, що “Орєшнік” – кодова назва ракетного дослідно-конструкторського проєкту ракети “Кєдр”.
В ISW наголосили, що не можуть незалежно підтвердити заяву ГУР, але вона узгоджується з їхньою оцінкою про те, що удар 21 листопада не був принципово новим російським потенціалом.
“Росія виграє від риторичних фанфар навколо удару 21 листопада і, ймовірно, сподівається, що розпалювання стурбованості з приводу запуску ракети “Орєшнік” спонукає Захід відмовитися від підтримки України”, – резюмували аналітики.
- За даними ЗМІ 26 листопада Україна та НАТО проведуть засідання щодо удару РФ по Дніпру новою експериментальною гіперзвуковою ракетою середньої дальності.
- Сполучені Штати Америки заздалегідь попередили як Україну, так і союзників про підготовку російськими військами до удару експериментальною ракетою “Орєшнік”.
- Росія застосувала “експериментальну” балістичну ракету середньої дальності під час атаки на місто Дніпро, заявив офіційний представник США.
У кількох містах Каліфорнії невідомі зламали аудіо-активовані кнопки керування пішохідними переходами, внаслідок чого вони почали відтворювати аудіофрагменти, що імітують голоси мільярдерів Марка Цукерберга та Ілона Маска.
Міністерство закордонних справ закликало телеканал Fox News провести розслідування щодо позначки Києва російським містом під час трансляції богослужіння Православної церкви України з Михайлівського Золотоверхого собору.
Зірка “Загадкової історії Бенджаміна Баттона”, “Авіатора”, кінотрилогії “Володар Перснів”, австралійська акторка Кейт Бланшетт оголосила про наміри завершити акторську кар’єру.
20 квітня політики та державні діячі вітають вірян з Великоднем, висловлюючи побажання миру та злагоди.
Муніципалітет французького містечка Аржелес-Газост, де мешкає близько 2800 осіб, оголосив про заборону напоїв Coca-Cola на заходах, організованих мерією.