Путін пропонує громадянство РФ іноземцям, які готові воювати проти України

Джерело: The Guardian

Президент РФ Володимир Путін у четвер, 4 січня, видав указ, згідно з яким іноземці, які воюватимуть на боці Росії у їх війні проти України, зможуть отримати російське громадянство для себе та своїх сімей.

В указі зазначено, що особи, які підписали контракти з ЗС РФ під час повномасштабного вторгнення, яке Росія називає “спеціальною військовою операцією”, можуть подати заяву на отримання російських паспортів для себе та своїх дружин, дітей і батьків. 

Вони також повинні надати документи, які підтверджують, що вони підписали контракт мінімум на один рік.

Таку можливість матимуть ті, хто підписав контракти з регулярними збройними силами або іншими “військовими формуваннями” РФ.

Швеція надасть Україні військову допомогу в розмірі 13,3 мільярда шведських крон (1,3 мільярда доларів), що є найбільшим пакетом допомоги на сьогодні від цієї скандинавської країни.

Президент України Володимир Зеленський планує робочий візит до Франції у четвер, 6 червня, про що сказав президент Франції Емманюель Макрон.

Станом на ранок 29 травня, всього за добу росіяни 17 разів обстріляли населені пункти Донецької області. Є загиблі та поранені.

Внаслідок російських авіаударів по будівельному гіпермаркету у Харкові 25 травня збільшилась кількість загиблих.

Колишній президент США Дональд Трамп під час зустрічі з донорами зробив кілька гучних заяв, зокрема сказав, що “бомбив би Москву, якби Росія вторглась в Україну”.