Путін відправляє змій та орлів до Північної Кореї в межах «зоодипломатії»

Джерело: The Telegraph

Росія пообіцяла відправити до Північної Кореї орлів, пітонів, папуг і кажанів у потенційній формі “зоодипломатії”.

Як зауважили у виданні, обіцяне пожертвування понад 40 тварин Центральному зоопарку Пхеньяну відбувається на тлі поглиблення політичних і військових зв’язків двох країн, тоді як Північну Корею підозрюють у постачанні озброєння Москві.

За словами експерта із відносин Північної Кореї та Росії Ентоні Рінна, пожертвування може бути їхнім способом “спроби відбити зоодипломатію Китаю”, коли Пекін позичає своїх знаменитих панд для зміцнення двосторонніх дипломатичних зв’язків у межах своєї глобальної програми.

Він додав, що Росія,ймовірно, не пожертвувала більших тварин через побоювання з приводу поганих умов у зоопарку. Коли вольєр відкрився 2016 року, однією з його головних визначних пам’яток була Азалія, 19-річна шимпанзе, яку навчили викурювати пачку сигарет на день.

“Хоча постачання зброї вважається частиною угоди в обмін на продовольство і російський досвід, пожертвування тварин інтерпретується як дипломатичний жест”, – йдеться в матеріалі.

16 червня, підбиваючи підсумки дводенного Глобального саміту миру у Швейцарії, президент Володимир Зеленський повідомив, що Україна планує вже за кілька місяців провести другий аналогічний захід, на якому гіпотетично може бути присутній представник від РФ.

16 червня у Грузії сталися три землетруси. Перші підземні поштовхи зафіксували о 17:16.

Пошановувачі американського телесеріалу “Бріджертони” від Netflix вже встигли насолодитися прем’єра 3 сезону, яка відбулася 16 травня і 13 червня. Нині ж стрічка доступна для перегляду в українській озвучці.

16 червня командувач Сухопутних військ ЗС України генерал-лейтенант Олександр Павлюк повідомив про втрати російської армії за тиждень. Зокрема українські оборонці ліквідували 7750 росіян та знищили 1244 одиниць озброєння ворога.

У НЕК “Укренерго” повідомили, що 17 червня графіки погодинних відключень електроенергії застосовуватимуть по всій території України з 8:00 до 24:00. Більший дефіцит в енергосистемі прогнозують на тлі зростання споживання на початку робочого тижня.