Путін видав указ про пошук нерухомості, яка колись належала СРСР або Російській імперії

Джерело: Bloomberg

Президент Росії Володимир Путін видав указ про пошук за кордоном майна, яке колись належало СРСР або Російській імперії.

Своїм указом Путін виділив кошти державному підрозділу для проведення розшуку майна за кордоном і забезпечення реєстрації прав власності Росії.

Водночас у документі не вказується розмір бюджету операції або яке майно розшукується.

Незрозуміло, що спричинило цей указ, але інтерес Путіна до колишніх імперських володінь навряд чи зменшить занепокоєння щодо його амбіцій серед сусідніх держав після того, як повномасштабне вторгнення Росії в Україну підірвало європейську безпеку.

На піку свого розвитку Російська імперія поширювалася на території сучасної Польщі та балтійських держав Естонії, Латвії та Литви, а також Фінляндії. Вона розпалась під тиском Першої світової війни та більшовицької революції 1917 року під проводом Володимира Леніна, яка ознаменувала народження комуністичної держави.

Радянський Союз, утворений у 1922 році, охоплював більшу частину колишньої території імперії, за винятком Польщі та Фінляндії, доки він не розпався в 1991 році, коли республіки Балтії, Кавказу, Україна, Білорусь та республіки Центральної Азії  стали незалежними.

 У НЕК Укренерго повідомили, що 24 липня заходи обмеження споживання діятимуть протягом всієї доби. Зокрема з 8:00 до 20:00 і з 22:00 до 24:00 діятиме одна черга відключень.

Аналітик відділу досліджень зовнішньої та оборонної політики Американського інституту підприємництва Бреді Африк зауважив, що росіяни збільшують кількість барж біля Керченського мосту для його захисту від дронів ЗСУ.

Компанія ДТЕК до жовтня планує відновити 60-70% генерації, яку вона мала до початку масованих російських обстрілів у березні цього року. 

Київський футбольний клуб “Динамо” скасував усі двосторонні заходи з белградським ФК “Партизан” через їхню участь у змаганнях на території Росії.

Грецькі острови, зокрема Лерос, Сіфнос, Крит і Кефалонія, зараз переживають значну кризу водопостачання. Вони оголосили надзвичайний стан через нестачу води, а влада намагається розв’язати проблему шляхом опріснення морської води. Проблема актуальна через те, що острови готуються до прибуття мільйонів туристів найближчими тижнями.