Путін видав указ про пошук нерухомості, яка колись належала СРСР або Російській імперії

Джерело: Bloomberg

Президент Росії Володимир Путін видав указ про пошук за кордоном майна, яке колись належало СРСР або Російській імперії.

Своїм указом Путін виділив кошти державному підрозділу для проведення розшуку майна за кордоном і забезпечення реєстрації прав власності Росії.

Водночас у документі не вказується розмір бюджету операції або яке майно розшукується.

Незрозуміло, що спричинило цей указ, але інтерес Путіна до колишніх імперських володінь навряд чи зменшить занепокоєння щодо його амбіцій серед сусідніх держав після того, як повномасштабне вторгнення Росії в Україну підірвало європейську безпеку.

На піку свого розвитку Російська імперія поширювалася на території сучасної Польщі та балтійських держав Естонії, Латвії та Литви, а також Фінляндії. Вона розпалась під тиском Першої світової війни та більшовицької революції 1917 року під проводом Володимира Леніна, яка ознаменувала народження комуністичної держави.

Радянський Союз, утворений у 1922 році, охоплював більшу частину колишньої території імперії, за винятком Польщі та Фінляндії, доки він не розпався в 1991 році, коли республіки Балтії, Кавказу, Україна, Білорусь та республіки Центральної Азії  стали незалежними.

Оксфордський університет на церемонії Encaenia вручив почесні докторські ступені за визначні досягнення у своїх професійних сферах вісьмом науковцям. Серед них зокрема історики Сергій Плохій і Тімоті Снайдер.

На Черкащині керівника структурного підрозділу одного з підприємств підозрюють у незаконному видобутку вторинних каолінів. Протиправна діяльність завдала державі понад 190 мільйонів гривень збитків.

30 червня спецпредставник президента США Дональда Трампа  Кіт Келлог назвав безпідставними звинувачення прессекретаря Володимира Путіна Дмитра Пєскова щодо відсутності прогресу в мирних переговорах з РФ.

Міністерство закордонних справ Ірану викликало тимчасового повіреного у справах України в Тегерані у зв’язку з висловлюваннями окремих українських посадовців щодо дій США та Ізраїлю проти Ісламської Республіки.

Перспективи України на фронті викликають дедалі більше занепокоєння як у Києві, так і серед низки лідерів ЄС. За оцінками військових, і російська, і українська армії близькі до виснаження. Втім, якщо РФ здатна підтримувати нинішню інтенсивність бойових дій ще близько року, то Україна може досягти межі витривалості вже за шість місяців – у разі, якщо не отримає значної військової підтримки.