Путін використовує саміт БРІКС, щоб виправдати війну Росії в Україні, – Reuters

Джерело: Reuters
Президент РФ Володимир Путін використав промову на саміті лідерів БРІКС у середу, 23 серпня, щоб виправдати війну, яку почала Росія.
Розмовляючи по відеозв’язку з лідерами групи, він повторив наратив Кремля про те, що його вторгнення було “вимушеною відповіддю” Росії на ворожі дії України та Заходу.
Путін виступав на форумі країн, які не засудили повномасштабне вторгнення. БРІКС включає Бразилію, Росію, Індію, Китай і Південну Африку.
Росія вважає, що зміцнення БРІКС підриває домінування США та слугує побудові того, що Путін у своїй промові назвав “багатополярним світовим порядком”.
Він не зміг бути присутнім на саміті особисто через ордер на його арешт, виданий в березні Міжнародним кримінальним судом (МКС) за звинуваченням його у воєнних злочинах в Україні.
Якби Путін приїхав на саміт, то Південна Африка була б змушена заарештувати його.
- Колись російський президент Володимир Путін був особою, з якою рахувались: за кілька тижнів до повномасштабного вторгнення Росії в Україну світові лідери по черзі курсували до Москви, аби закликати лідера Кремля відійти від краю прірви та скасувати будь-які плани стосовно нападу. Ці зусилля провалилися. Проте, людина, яка поклала початок катастрофічній війні, тепер розуміє, що його можливості подорожувати вкрай обмежені.
- “Міжнародне право працює”: Бербок прокоментувала скасування поїздки Путіна на саміт БРІКС.
- Володимир Путін хоче втягнути росіян у цивілізаційний конфлікт із Заходом, набагато масштабніший, ніж війна в Україні. Чи підуть росіяни за ним?
Пізно ввечері 29 квітня Дніпро також опинилося під масованим обстрілом російських дронів-камікадзе. Внаслідок ворожої атаки загинула одна особа.
Пізно ввечері 29 квітня російські війська вкотре обстріляли Харків безпілотниками, постраждали щонайменше троє цивільних.
Мінрозвитку оновило дату тимчасової окупації Маріуполя з 4 березня на 21 травня 2022 року. Відповідний наказ пройшов всі необхідні етапи погодження та набрав чинності.
Заступник голови Ради безпеки РФ Дмитро Медведєв заявив, що, мовляв, “денацифікація” має бути проведена не лише в Україні, а й в усіх країнах Європи, де спостерігаються ознаки “ідеології нацизму”.
29 квітня Верховний Суд ЄС постановив, що програма Мальти з продажу громадянства в обмін на інвестиції порушує право ЄС і має бути скасована.