Путін закликав уряд знайти кошти на розробку ядерного космічного корабля
Джерело: Bloomberg
Президент РФ Володимир Путін закликав свій уряд знайти кошти на розробку плану створення космічного корабля з ядерною силовою установкою.
Як зауважили у виданні, це є частиною зусиль Росії щодо зміцнення своєї космічної програми, попри санкції, накладені США.
За словами Путіна, Росія має “компетенції, яких немає в інших країнах, але слід приділити особливу увагу, щоб їх розвивати”.
Зазначається, що на сьогоднішній день не було жодної космічної демонстрації ядерного теплового двигуна. Росія вже більше десяти років працює над створенням транспортного модуля з ядерною силовою установкою для використання в космосі. Минулого року Міністерство оборони США і НАСА обрали Lockheed Martin Corp. для проєктування і розробки першого ядерного термоядерного ракетного двигуна, який буде випробуваний в космосі, в межах програми під назвою DRACO.
Агентство пише, що існує прецедент використання ядерної енергії в космічних місіях та в інших віддалених районах Землі.
Так, США використовували плутоній-238 як джерело живлення для комп’ютерів, наукових приладів та іншого обладнання на космічних місіях, тоді як Росія використовувала інші радіоактивні матеріали для живлення віддалених маяків і атомних підводних човнів.
- Супутники Starlink Ілона Маска зіграли головну роль у сповільненні російського повномасштабного вторгнення в Україну та досі мають критично важливе значення для забезпечення зв’язку ЗСУ на фронті. Імовірно, саме тому Росія готується вивести на орбіту протисупутникову зброю.
Євросоюз планує заборонити імпорт російського первинного алюмінію у межах 16-го пакету санкцій проти Росії. Очікується, що нові санкції Єврокомісія прийме у лютому.
Учасники Контактної групи з підтримки оборони України домовилися зустрітися наступного разу в Брюсселі за тиждень до Мюнхенської безпекової конференції, запланованої на 14-16 лютого, повідомив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 14 січня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 158 бойових зіткнень.
14 січня у вечірньому відеозверненні президент Володимир Зеленський прокоментував випадки переведення авіатехніків та обслуговуючого персоналу Повітряних сил до піхоти. Глава держави запевнив, що заборонив зменшувати кількість фахівців, потрібних підрозділам ПС.
У низці приватних переговорів з командою Дональда Трампа трансатлантичні партнери висловили аргументи на користь продовження підтримки України. У результаті, союзники заявили, що нова адміністрація США не стане змушувати Київ до передчасних переговорів з Росією.