Путін заявив президенту ПАР, що Україна не виконала умови для продовження «зернової угоди»

Джерело: пресслужба Кремля

З ініціативи Південної Африки відбулася телефонна розмова президента ПАР Сиріла Рамафоси з російським лідером Володимиром Путіним, під час якої сторони обговорили можливі шляхи врегулювання “Чорноморської зернової ініціативи”.

Як зазначається, Рамафоса і Путін обговорювали питання “про стамбульські пакетні домовленості”, тобто так званої “зернової угоди”, в межах якої українське зерно експортується на світові ринки через чорноморські порти, попри війну.

“Путін підкреслив, що досі залишаються невиконаними зафіксовані у відповідному меморандумі Росія–ООН зобов’язання про усунення перешкод для експорту російського продовольства і добрив. Більш того, головна мета угоди, а саме поставки зерна нужденним країнам, в тому числі на Африканському континенті, так і не реалізована”, – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, 16 липня з морського порту Одеси вийшло останнє судно в межах Чорноморської зернової ініціативи. Термін “зернової ініціативи” завершується 17 липня.

Раніше, 14 липня, президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган заявив, що президент РФ Володимир Путін підтримав продовження угоди. Утім речник Кремля Дмитро Пєсков заперечив цю інформацію.

У розвідці США вважають, що президент Росії Володимир Путін сприймає війну в Україні як екзистенційну боротьбу проти Заходу. Він впевнений у своїй перемозі та готовий вести бойові дії щонайменше до кінця 2025 року. Про це йдеться у щорічному звіті “Оцінка глобальних загроз — 2025”, підготовленому Управлінням воєнної розвідки США (DIA) для Конгресу станом на 11 травня 2025 року.

Аналітики проєкту DeepState оновили мапу бойових дій на Сумщині. Наразі 62,6 км² території області позначені як окуповані.

У ніч на 18 травня російські війська здійснили масовану атаку безпілотниками по Київській області. Один із дронів влучив у приватний будинок, де мешкала родина 4-річного Марка. Унаслідок удару загинула його мама, яка кинулася на сина, щоб захистити.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва передасть Україні документ щодо врегулювання війни після завершення обміну військовополоненими у форматі “1000 на 1000”.

З початку 2025 року російські атаки в Україні призвели до більшої кількості загиблих і поранених серед цивільних, ніж за аналогічний період 2024 року, повідомила правозахисна організація Human Rights Watch.