Путін заявив про готовність Росії до ядерної війни

Джерело: Reuters з посиланням на інтерв’ю Путіна для російських пропагандистських ЗМІ

Президент РФ Володимир Путін звернувся до Заходу з попередженням про те, що технічно його країна готова до ядерної війни.

“З військово-технічного погляду ми, звичайно, готові”, – сказав він.

За його словами, на цей час ядерний сценарій не розглядається і він не бачить необхідності ядерного удару по Україні.

Водночас Путін застеріг від введення військ США на територію України. Він додав, що це вважатиметься значною ескалацією війни.

Путін сказав, що США розуміють, що якщо вони розмістять свої війська на території Росії або в Україні, РФ сприйме цей крок як втручання.

“(У США) достатньо фахівців у сфері російсько-американських відносин і у сфері стратегічного стримування. Тому я не думаю, що тут все поспішає до цього (ядерного протистояння), але ми до цього готові”, – сказав Путін.

Варто зауважити, що нещодавно CNN повідомляло, що США готувались до того, що РФ може завдати ядерного удару по Україні. За даними NYT, якби РФ все ж застосувала ядерну зброю, одним із варіантів відповіді, які розглядалися, була атака на підрозділи, які запустили ядерну зброю.

  • 29 лютого глава РФ Володимир Путін заявив західним країнам, що вони “ризикують спровокувати” ядерну війну, якщо надішлють війська воювати за Україну, попередивши, що Москва має зброю, щоб завдавати ударів по цілях на Заході.

Прем’єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак під час візиту до Польщі 23 квітня оголосить про збільшення військової підтримки України на 500 мільйонів фунтів стерлінгів (617 мільйонів доларів), попередивши, що Росія повинна зазнати поразки, щоб запобігти подальшому просуванню її військ в Європу. Анонсується, що до пакету увійдуть додаткові ракети Storm Shadow.

22 квітня у Берліні відбулася урочиста церемонія відкриття ювілейного року з нагоди 300-річчя німецького філософа Іммануїла Канта. Під час своєї промови канцлер Німеччини Олаф Шольц заборонив главі РФ Володимиру Путіну посилатися на Канта, зазначив, що його дії “суперечить усім основним твердженням” мислителя.

Глава Польщі Анджей Дуда міг вплинути на позицію колишнього президента США Дональда Трампа стосовно допомоги Україні, повідомив його литовський колега Гітанас Науседа.

У колі найіменитіших українських художників, меценатів, журналістів та відвідувачів в Art Ukraine Gallery відсвяткувала свій перший день народження. 

22 квітня уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець повідомив про інцидент з побиттям підлітка у київській школі №81. Школяр зазнав тяжкої травми, водночас дитину прооперували лише на десятий день після побиття, оскільки хлопчик нічого не сказав батькам.