Путін зустрівся у Пекіні з прем’єр-міністром Угорщини Орбаном
Джерело: Reurets
Президент Росії Володимир Путін і його найближчий союзник серед лідерів Європейського Союзу, прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан, зустрілись у Пекіні. Це їх перша зустріч з початку повномасштабної російсько-української війни.
Угорщина, яка виступала проти багатьох ініціатив ЄС щодо підтримки України в протистоянні силам РФ та отримує більшу частину сирої нафти та газу з Росії, ніколи не хотіла протистояти Кремлю та намагається врятувати двосторонні контакти, – сказав Орбан Путіну.
Політики зустрілися в урядовому гостьовому будинку, де зупинявся Путін перед початком міжнародного форуму, присвяченого китайській ініціативі “Один пояс, один шлях”.
“Попри те, що в сучасних геополітичних умовах можливості для підтримки контактів і розвитку відносин – дуже обмежені, однак, може тішити тільки те, що наші відносини з багатьма європейськими країнами зберігаються і розвиваються. Однією з таких країн є Угорщина”, – сказав Путін.
Угорщина розвиває тісніші зв’язки з Росією, ніж інші країни ЄС, і вважається ключовим потенційним противником рішення, яке має відбутися в грудні, щодо відкриття переговорів про вступ України до ЄС, для чого знадобиться одностайна підтримка усіх 27 членів блоку.
У відповіді Reuters, надісланій електронною поштою, керівник пресслужби Орбана Берталан Хавасі сказав, що Орбан і Путін обговорили постачання газу і нафти, а також питання ядерної енергетики. За контрактом 2014 року, укладеним без тендера, російський енергетичний гігант “Росатом” будує атомну електростанцію в Угорщині.
За словами Хавасі, Орбан наголосив, що для Європи, включаючи Угорщину, вкрай важливо припинити санкції проти Росії та бойові дії в Україні, а також припинити потік біженців.
Хто ініціював останню зустріч, він не повідомив.
Востаннє Путін і Орбан спілкувалися віч-на-віч 1 лютого 2022 року на кількагодинній зустрічі в Москві, рівно за три тижні до повномасштабного вторгнення Росії в Україну.
- Президент Росії Володимир Путін у вівторок, 17 жовтня, прибув до Китаю, щоб зустрітися з президентом Китаю Сі Цзіньпіном.
23 січня на пресконференції в Давосі президент Польщі Анджей Дуда заявив, що “має право закликати запросити Україну до НАТО”.
Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський розповів, що після успішної Харківської операції восени 2022 року російським військам не дали втекти. Генерал пояснив, що на той момент українська армія була виснажена після місяця постійних боїв.
Міністерство культури та стратегічних комунікацій України додало російського письменника Алєксандра Пєлєвіна до Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці України.
Запаси газу в Євросоюзі цієї зими скоротилися значно швидше проти минулого року. Газові сховища заповнені лише на 59%. Минулої зими рівень заповненості газових сховищ у ЄС становив 74%.
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте під час дискусії в Українському домі на Всесвітньому економічному форумі в Давосі заявив, що союзники НАТО підтверджують готовність до вступу України в Альянс, однак це стане можливим лише після досягнення стійкого миру.