П’ять найпоширеніших помилок кібербезпеки

Джерело: visual capitalist

Кібератаки стають все поширенішими та мають руйнівніші наслідки, створюючи нові ризики для кібербезпеки користувачів всесвітньої павутини.

Попри те, що загрози постійно змінюються, багато найкращих засобів захисту залишаються незмінними. Зокрема мовиться про основні моменти, такі як надійний пароль та уникнення неперевірених посилань.

Проте часто користувачі йдуть на непотрібний ризик через низку факторів. Зокрема за даними Proofpoint, у 2023 році найпопулярнішими помилками кібербезпеки були:

  • використання робочих пристроїв для особистих цілей – 29%
  • повторне використання чи обмін паролями – 26%
  • підключення без використання VPN у публічному місці – 26%
  • відповідь на повідомлення від осіб, яких користувачі не знають – 24%
  • доступ до невідповідних вебсайтів – 20%

Загалом 71% респондентів відповіли, що робили помилку у кібербезпеці. Щобільше, значна частина з них робили це усвідомлено.

Статистика свідчить, що найпоширеніша помилка – користування робочими пристроями в особистих цілях та повторне використання чи обмін паролями. Респонденти сказали, що допускали ці помилки через зручність, економію часу та терміновість.

На третьому місці – підключення до мереж Wi-Fi у громадських місцях без використання віртуальної приватної мережі (VPN). Це створює ризики, оскільки коли користувач підключається до загальнодоступного Wi-Fi, він наражається на потенційно незахищені мережі.

Хоча більшість вебсайтів і служб використовують протокол TLS (Transport Layer Security) для шифрування облікових даних і особистих повідомлень, не всі з’єднання безпечні. Відтак використання VPN може допомогти запобігти зловмисникам від викрадення особистої інформації шляхом маскування місцезнаходження користувача та інших особистих даних під час перегляду Інтернету.

Тоді як наведені вище дані стосуються найпоширеніших ризиків, на які йдуть користувачі, той самий звіт Proofpoint також висвітлює професійний погляд на те, які ризики насправді є найнебезпечнішими.

Згідно з опитуванням 1050 спеціалістів із безпеки, натискання посилань або завантаження вкладень від когось, кого вони не знають, вважалося найризикованішою дією, яку могли зробити користувачі. Завантажуючи заражений файл, він наражає користувачів на комп’ютерні віруси та зловмисне програмне забезпечення, які шукають особисті дані на комп’ютері чи пристрої.

Крім того, повторне використання паролів становило другу за величиною загрозу безпеці, за нею йшов доступ до невідповідних вебсайтів.

Загалом, існує значний ступінь збігу між найпоширенішими помилками кібербезпеки та найпоширенішими ризиками, на які йдуть користувачі. Відтак наголошується, скільки респондентів можуть не усвідомлювати масштаб ризику, якому вони наражаються, і важливість використання основних інструментів для уникнення фінансових втрат і наслідків.

3 червня у своєму будинку в центрі Лос-Анджелеса помер найстарший чоловік у США Моррі Маркофф. Йому було 110 років. 

19 червня британському політику, колишньому прем’єр-міністру Великої Британії Борису Джонсону виповнюється 60 років. В особі цього лідера Україна отримала від Великої Британії безпрецедентну підтримку з початку повномасштабного вторгнення російських військ. Він не лише одним з перших здійснив візит до охопленої вогнем держави, але й посилив оборону України, домігшись погодження низки необхідного озброєння.

Видання The Economist проаналізувало дезінформаційну кампанію проти першої леді України Олени Зеленської та визначило ключові інструменти російської пропаганди.

Акторка Національного драмтеатру імені Лесі Українки Марія Агапітова поповнила лави ЗСУ.

19 червня відбувся завершальний раунд переговорів щодо безпекової угоди з ЄС із заступником Генерального секретаря Європейської служби зовнішньої діяльності з питань миру, безпеки та оборони Шарлем Фрізом.