Письменниця Джоан Роулінг видалила 27 твітів після позову алжирської боксерки Іман Хеліф
Джерело: американський громадський активіст Тревіс Екерс
Британська письменниця, авторка серії романів про Гаррі Поттера Джоан Роулінг видалила 27 дописів зі своєї сторінки в соцмережі X і впродовж майже двох тижнів не публікувала нових. Це відбулося невдовзі після появи інформації про позов щодо кіберпереслідування, який подала алжирська боксерка Іман Хеліф.
“Джоан Роулінг видалила 27 твітів відтоді, як її ім’я згадали в судовому позові, який подала олімпійська чемпіонка з боксу Іман Хеліф. Також Роулінг не публікувала твіти протягом 13 днів”, – зазначив він.
Раніше володарка золотої медалі з боксу Олімпіади-2024 Іман Хеліф заявила, що їй довелося мати справу з хвилею знущань у мережі після безпідставних звинувачень у тому, що вона – “біологічний чоловік”.
“Поки вона змагалася на Олімпійських іграх, за межами рингу проходив шалений шторм. За все моє життя я не бачив нічого настільки огидного. Вона така розумна і має дивовижну мотивацію. [Її перемога] відчувалася найприємнішим досягненням за мою кар’єру тренера”, – прокоментував наставник спортсменки Педро Діас.
Попри те, що Міжнародний олімпійський комітет висловив спортсменці підтримку, публічні особи, серед яких були Джоан Роулінг, Ілон Маск і Дональд Трамп, різко розкритикували її.
Зокрема британська письменниця звинуватила олімпійську чемпіонку в тому, що боксерка “насолоджується стражданнями жінки, яку він (йдеться про те, що алжирка нібито чоловік за статтю – ред.) щойно вдарив по голові”.
Згодом адвокат чемпіонки Набіль Буді повідомив про звернення до суду з позовом про кіберпереслідування, в якому згадали Роулінг і Маска.
- Французькій владі подали кримінальну скаргу через кібербулінг алжирської олімпійської чемпіонки Іман Хеліф. До цього позову потрапили імена відомих особистостей, серед яких – Джоан Роулінг, Ілон Маск та Дональд Трамп.
Європейський Союз розглядає можливість зміни системи військової підтримки України у відповідь на вето Угорщини, яка має проросійську позицію. Очікується, що 9 жовтня відбудеться політична домовленість між послами ЄС щодо надання Україні 50 мільярдів євро допомоги, отриманих від заморожених активів РФ.
Внаслідок стрілянини на автовокзалі Беер-Шеви (Ізраїль) нападник вбив офіцерку прикордонної поліції та поранив щонайменше десять осіб. Інцидент стався в неділю вдень, коли терорист відкрив вогонь у центральному McDonald’s.
Італійський вчений Семмі Бассо, відомий своїми дослідженнями рідкісної хвороби прогерії, помер у віці 28 років. Він страждав від цієї генетичної недуги, яка спричиняє передчасне старіння. Про смерть Бассо повідомила заснована ним Асоціація для підвищення обізнаності про прогерію та збору коштів на наукові дослідження.
Німеччина схвалила значні обсяги продажу зброї для Туреччини, що знаменує зміну в тенденціях відносин між двома країнами після кількох років “холодної” співпраці.
Міністр оборони Нідерландів Рубен Брекельманс здійснив неанонсований візит до України, відвідавши Харків у неділю, 6 жовтня. Місто, яке регулярно зазнає обстрілів з боку Росії, стало ключовою частиною його поїздки.