Пивоварний концерн Heineken продав свій бізнес у Росії

Джерело: Reuters

Нідерландська пивоварня Heineken завершила свій вихід з Росії, продавши свій бізнес в РФ російській Arnest Group за символічну ціну – один євро.

Другий за обсягами пивоварний концерн у світі заявив, що угода отримала всі необхідні схвалення та, ймовірно, призведе до виняткових збитків у 300 мільйонів євро.

Heineken, що оголосив про свій намір вийти з Росії в березні 2022 року, після повномасштабного вторгнення Росії в Україну, визнав, що процес зайняв більше часу, ніж очікувалося.

“Останні події демонструють значні проблеми, яких зазнають великі виробничі компанії під час виходу з Росії”, – сказав у заяві виконавчий директор Дольф ван ден Брінк.

Багато транснаціональних компаній вирішили покинути Росію після того, як Захід запровадив безпрецедентні санкції проти Москви, але Кремль у відповідь арештував деякі активи.

Деякі іноземні компанії, які намагаються вийти з Росії, зазнали значного зростання витрат, оскільки Москва вимагає більших знижок на цінники активів, які вони хочуть продати, повідомили троє осіб, знайомі з ситуацією.

Президент Росії Володимир Путін у липні підписав указ про контроль над російською дочірньою компанією французького виробника йогуртів Danone (DANO.PA), а також часткою пивної компанії Carlsberg (CARLb.CO) у місцевій пивоварні.

Anheuser-Busch InBev також заявив, що планує вийти зі свого спільного підприємства в Росії з турецькою Efes (AEFES.IS).

Відповідаючи на запитання, чи досвід Danone і Carlsberg підвищив терміновість Heineken укласти угоду, ван ден Брінк сказав, що “занепокоєння зросло, але не терміновість”.

Він не став вдаватися в подробиці, чому пошук покупця тривав довше, ніж очікувалося, назвавши процес «дуже складним».

“Ми раді, що знайшли відповідного покупця. Ми вважаємо, що це надійна сторона… Ми щасливі, що цей процес завершується, і ми можемо покинути Росію”, – додав він.

У Heineken було сім пивоварень в Росії і 1800 співробітників, які отримають гарантії працевлаштування на наступні три роки.

Минулого року голландська пивоварня вивела свій бренд Heineken з Росії, а виробництво Amstel має бути згорнуто протягом шести місяців.

У Heineken заявили, що угода без можливості викупу бізнесу включає трирічну ліцензію на деякі менші регіональні бренди, за які Heineken не надаватиме підтримку бренду та не отримуватиме жодних доходів.

Arnest Group володіє великим бізнесом з упаковки банок і є найбільшим російським виробником аерозолів, а також продажу косметики та товарів для дому.

У Heineken заявили, що угода матиме незначний вплив на перспективи компанії на весь рік.

Військовослужбовці 12 бригади спеціального призначення “Азов” Національної гвардії України полонили трьох росіян на Торецькому напрямку. Російські солдати охоче розповіли про свої “мото-штурми”.

Не менш ніж семеро російських бізнесменів та посадовців, що перебувають під санкціями ЄС, США та України через війну, отримали паспорти Мальти за схемою “золотих віз”, котра дозволяє частково обходити заборону на в’їзд.

Протягом тижня, з 21 по 27 квітня, протиповітряною обороною Cил оборони знищено 841 повітряну ціль.

Росія вербує іноземних жінок на роботу на заводах, що виробляють дрони “Shahed”, якими потім російські окупанти атакують міста України.

Триває 1159-та доба повномасштабної російсько-української війни. За це час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 948 тисяч осіб.