Рада підтримала відставку глави Мінстратегпрому Олександра Камишіна
Джерело: Олексій Гончаренко, Ярослав Железняк, Суспільне
Сьогодні, 4 вересня, Верховна Рада України прийняла рішення про відставку міністра з питань стратегічних галузей промисловості Олександра Камишіна. За це проголосували 243 депутати.
Олександр Камишін особисто відвідав засідання Верховної Ради, де представив звіт про свою діяльність на посаді міністра.
“Коли я прийшов на посаду, то побачив великий розрив між тим, що хочемо і можемо. (…) Особливо були проблеми з ремонтом танків. Сьогодні ви не почуте про це. Ми створили абсолютно новий вид зброї – ракету-дрон. Також наша програма з балістичної ракети проходить випробування”, розповів він у промові.
Він зазначив, що за його керівництва Україна отримала 671 млн доларів від іноземних партнерів на закупівлю української зброї для ЗСУ, а також що налагоджено систему міжнародних оборонно-промислових заходів, які проводяться майже щомісяця.
За інформацією нардепа Ярослава Железняка, Камишін стане “стратегічним радником” Офісу Президента. Сам колишній міністр заявив, що продовжить працювати в оборонці.
До слова, сьогодні звільнити голову Фонду державного майна України Віталія Коваля не вдалося. Відставку підтримали 225 депутатів з 226 потрібних, не вистачило одного голосу.
- Голова парламентської фракції “Слуга народу” Давид Арахамія заявив у вівторок, 3 вересня, що цього тижня можна очікувати “велике перезавантаження уряду”.
- 2 вересня Наглядова рада “Укренерго” звільнила керівника НЕК Володимира Кудрицького.
- 3 вересня Президент Володимир Зеленський розпорядився звільнити Ростислава Шурму з посади заступника керівника Офісу президента.
- До Верховної Ради надійшли заяви про відставку одразу від чотирьох посадовців.
- 3 вересня голова ВР Руслан Стефанчук повідомив про надходження до парламенту заяви про відставку віцепрем’єр-міністерки з питань євроінтеграції Ольги Стефанішиної.
- Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба написав заяву про відставку.
Євросоюз не зміг досягти згоди щодо заборони імпорту російського скрапленого природного газу у межах майбутнього пакету санкцій. Суперечності між державами-членами та відсутність надійних альтернатив змусили Єврокомісію підготувати нову стратегію відмови від енергоносіїв РФ — її презентують у травні.
Рішенням Київського апеляційного суду призначили новий розгляд справи ексголови Броварської райдержадміністрації Володимира Майбоженка. У квітні 2024 року він напідпитку збив на пішохідному переході чотирьох осіб.
На тлі кризи в цивільній авіації через війну та санкції в Росії заговорили про можливе відродження дирижаблів. Їх планують використовувати для транспортування вантажів у важкодоступних районах Арктичної зони, і вироблятимуть — із сучасних композитних матеріалів.
Пізно ввечері 16 квітня російські війська здійснили черговий масований обстріл Дніпра. Внаслідок атаки дронів загинули двоє осіб, ще семеро постраждалих.
16 квітня президент Володимир Зеленський погодив утворення військових адміністрацій населених пунктів у Донецькій області.