Рада проголосувала законопроєкт про обмеження пенсій прокурорам: деталі

Джерело: Верховна Рада

15 квітня Верховна Рада прийняла у першому читанні за основу проект закону щодо пенсійного забезпечення працівників прокуратури.

Законопроект спрямований на внесення змін до Закону “Про прокуратуру” з метою встановлення умов пенсійного забезпечення за вислугу років, по інвалідності, у зв’язку з втратою годувальника працівників прокуратури. Водночас, документ не змінює положення щодо пенсійного забезпечення прокурорів в частині визначення права на пенсію за вислугу років та обчислення її розміру.

Втім, пропонується змінити умови виплати та проведення перерахунків пенсій прокурорам, зокрема:

  • виплачувати пенсію за вислугу років прокурорам лише після звільнення особи з органів прокуратури;
  • у період роботи на посадах прокурорів, державних службовців, суддів, тим особам, які мають право на призначення пенсії на загальних підставах, виплачується пенсія в розмірі, обчисленому відповідно до Закону “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”.

У період роботи на посадах прокурорів, державних службовців, суддів, тим особам, які не мають право на призначення пенсії на загальних підставах, пенсія не виплачується. Ці обмеження не застосовуються до II осіб з інвалідністю I та груп, осіб з інвалідністю внаслідок війни III групи, учасників бойових дій, членів сімей загиблих ветеранів;

– щорічне з 1 березня проведення перерахунку пенсій на загальних підставах з урахуванням зростання грошових доходів населення в Україні та зростання споживчих цін;

– не передбачається окремих пільгових умов проведення перерахунку призначених пенсій (наприклад, у зв’язку із зростанням заробітної плати діючих працівників прокуратури) тощо.

Також законопроєкт передбачає, що зміни до Закону “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” можуть вноситися виключно законами про внесення змін до цього Закону.

Окремо запропоновано надати Пенсійному фонду статус центрального органу виконавчої влади зі спеціальним статусом.

  • Міністерство охорони здоровʼя повідомило на запит Центру протидії корупції, що скасувало інвалідності 74 з 526 прокурорів, які їх мають. Попри таку кількість підтверджених фейкових інвалідностей, Офіс генерального прокурора не збирається звільняти жодного з цих прокурорів, згідно із відповіддю на запит ЦПК.
  • За доказовою базою СБУ на Харківщині анулювали 470 меддовідок про фейкову інвалідність чоловіків призовного віку.
  • Реформа медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) не призведе до змін у виплатах пенсій з інвалідності. За словами міністерки соціальної політики Оксани Жолнович, виплати за інвалідністю продовжуватимуть нараховувати без змін.

У Мексиці зафіксовано перший випадок міазу в людини, спричиненого личинками гвинтової мухи.

Над королівським Сандрінґемським палацом у Великій Британії запроваджено безпольотну зону після того, як під час візиту президента України Володимира Зеленського до маєтку короля Чарльза ІІІ були помічені безпілотники.

За оцінками аналітиків, Кремль, ймовірно, готує своє населення до потенційного майбутнього затяжного конфлікту з НАТО.

21 квітня відзначається Всесвітній день кроншнепа та Всесвітній день творчості та інновацій. За церковним календарем вшановують пам’ять священномученика Януарія та інших.

За даними синоптиків, у понеділок, 21 квітня, в низці областей України пройдуть короткочасні дощі з грозами.