Рада у першому читанні прийняла законопроєкт про мобілізацію засуджених

Джерело: народні депутати України Ярослав Железняк та Олексій Гончаренко

10 квітня українські парламентарі у першому читанні підтримали проєкт закону № 11079-1 про мобілізацію засуджених осіб.

Підтримали документ 281 народний обранець.

“P.S. Ті ризики щодо антикорупції (там є і рішення антикорупційного Комітету) та щодо тяжких злочинів обіцяють прибрати до другого читання”, — додав Железняк.

Гончаренко, своєю чергою, повідомив, що можливість мобілізуватись до ЗСУ надаватимуть лише тим, хто засуджений за не тяжкими статтями.

“Засуджені за тяжкі — умисне вбивство, зґвалтування, сексуальне насильство, за злочини проти основ національної безпеки — не будуть мобілізовані!”, — додав він.

Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі ухвалила рішення про продовження антидемпінгових мит на цемент і металопрокат, а також розпочала нові розслідування для захисту національного виробника від агресивного імпорту.

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган розпочав масштабну кампанію проти ожиріння — тепер громадян можуть публічно зважувати прямо на вулицях.

З початку 2025 року російські атаки в Україні призвели до більшої кількості загиблих і поранених серед цивільних, ніж за аналогічний період 2024 року, повідомила правозахисна організація Human Rights Watch.

Німеччина посилить свою танкову бригаду у Литві, аби зміцнити східний фланг НАТО з метою стримування Росії. До кінця 2027 року чисельність підрозділу збільшать до 5 тисяч військовослужбовців із нинішніх 500.  

Глава Міністерства закордонних справ Польщі Радослав Сікорський наголосив, що путінська Росія змінює історію та відновлює культ злочинця — Сталіна, який наказав убити польських військовополонених. Так він прокоментував у Брюсселі осквернення й пошкодження пам’ятника на Польському військовому кладовищі в Мєдному, де поховані жертви Катинського розстрілу 1940 року.