Рада ЄС частково зупинила безвіз із Грузією

Джерело: пресслужба Ради ЄС

27 січня Рада Європейського Союзу зупинила дію частини безвізової угоди з Грузією. Дія безвізового режиму скасована на невизначений термін для грузинських дипломатів та посадових осіб, що може призвести до того, що їм доведеться вимагати візи для в’їзду на територію Євросоюзу.

Рішення стосується членів делегацій Грузії, котрі беруть участь в офіційних зустрічах та інших заходах на території країн ЄС або міжнародних організацій. Крім того, мова про членів національного та регіональних урядів та парламентів Грузії, Конституційного та Верховного судів Грузії та власників дипломатичних паспортів.

Громадяни Грузії, які є власниками звичайних паспортів, як і раніше, користуватимуться безвізовим режимом при короткострокових поїздках до ЄС, — зазначається в заяві.

Дане рішення є відповіддю на прийняття Грузією у 2024 році закону про “іноагентів”, а також законодавчого пакету, спрямованого на збереження “сімейних цінностей” та “захист неповнолітніх” (так званий закон проти “ЛГБТ- пропаганди”).

Рада ЄС вказала на порушення грузинською владою “основних прав та демократичних цінностей, які є ключовими принципами інтеграції з ЄС”.

Офіційні особи, котрі представляють країну, яка зневажає ці цінності, не повинні отримувати вигоду від полегшеного доступу до ЄС, — пояснив міністр внутрішніх справ та адміністрації Польщі Томаш Семоняк.

Зауважимо, наприкінці листопада прем’єр-міністр Грузії Іраклій Кобахідзе повідомив, що країна відмовляється від шляху до ЄС на найближчі чотири роки та від усіх бюджетних грантів Євросоюзу.

Це викликало масові обурення та протести у Грузії. Грузини щовечора виходили з протестами до парламенту Грузії. Силовики, своєю чергою, робили усе, щоб розігнати мітингарів, застосовуючи спецзасоби – водомети, перцевий газ, зафіксовано також побиття та затримання демонстрантів.

Такі силові розгони викликали осуд з боку Європи та США.

Натомість уряд Грузії звинувачує у протестах “п’яту колону”, європейських політиків, “місцеву агентуру” і наголошує, що недопустить “повторення українського Майдану у Грузії”.

Делегація приватного сектору США планує цього тижня відвідати Гренландію, щоб вивчити можливості інвестування в природні ресурси острова.

Святошинський районний суд Києва продовжив колишньому судді Олексію Тандиру запобіжний захід. Він пробуде під вартою щонайменше до 29 червня 2025 року.

У новому випуску подкасту підприємця Стівена Бартлетта “Щоденник генерального директора” колишня перша леді США Мішель Обама розповіла про болючі реалії, пов’язані з фертильністю, шлюбом і тиском, який жінки відчувають, але змушені мовчати про це.

Центр протидії дезінформації попередив про черговий російський фейк, буцімто військові територіального центру комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП) опустили жінку в колодязь.

Міністр оборони США Піт Гегсет заявив про старт закриття програму Пентагону, яка мала на меті сприяти участі жінок у розбудові миру та запобіганні конфліктам, і яка була створена за першої каденції президента Дональда Трампа.