Рада ЄС продовжила на шість місяців санкції проти РФ
Джерело: пресслужба Ради ЄС.
Рада Європейського Союзу продовжила на шість місяців, до 31 січня 2024 року, обмежувальні заходи, спрямовані на окремі сектори економіки РФ.
“Рада ЄС сьогодні вирішила продовжити на шість місяців, до 31 січня 2024 року, обмежувальні заходи, спрямовані проти певних секторів економіки РФ”, – йдеться у повідомленні Ради ЄС.
Ці санкції, вперше запроваджені у 2014 році у відповідь на “дії Росії, що дестабілізують ситуацію в Україні”, значно розширили з лютого 2022 року у відповідь на неспровоковану та невиправдану військову агресію РФ проти України.
Зараз ці санкції складаються з широкого спектра секторальних заходів, включаючи обмеження на торгівлю, фінанси, технології та товари подвійного призначення, промисловість, транспорт та предмети розкоші.
Вони також охоплюють: заборону на імпорт або передачу морським транспортом сирої нафти та певних нафтопродуктів з Росії до ЄС, відключення від системи SWIFT декількох російських банків, а також зупинення мовлення та ліцензій кількох підтримуваних Кремлем дезінформаційних ЗМІ.
Окрім економічних санкцій, проти РФ діють й інші заходи. До них належать: обмеження економічних відносин з тимчасово окупованим Кримом і містом Севастополь, а також із “ДНР” і “ЛНР”; індивідуальні обмежувальні заходи, що передбачають заморожування фінансових активів і заборону на поїздки до Євросоюзу щодо фізичних і юридичних осіб; дипломатичні заходи.
Загалом з 24 лютого 2022 року ЄС прийняв 11 безпрецедентних і жорстких пакетів санкцій у відповідь на повномасштабне вторгнення Росії в Україну.
- Міністерство закордонних справ Великої Британії додало до списку санкцій осіб і групи, пов’язані з російською групою “Вагнер”, які діють у Центральноафриканській Республіці (ЦАР) і Малі.
- Сполучені Штати Америки готуються запровадити обмеження проти Киргизстану за допомогу Росії в ухиленні від санкцій Заходу.
- 17 липня уряд Великої Британії запровадив нові санкції проти росіян, причетних до незаконної депортації дітей з окупованих теренів України. Зокрема у новому пакеті застосували обмеження щодо міністерки культури Росії Ольги Любимової та міністра освіти Сергія Кравцова.
Служба зовнішньої розвідки України фіксує перехід у гостру фазу ворожої інформаційної операції, яку веде РФ проти України. Зауважується, що мета – ліквідувати українську державність не на полі бою, а “у головах людей”: через делегітимізацію української влади, знецінення демократичних інституцій та нав’язування зовнішнього політичного сценарію з ознаками контрольованої капітуляції.
Глава Офісу президента України Андрій Єрмак повідомив, що у межах Bring Kids Back UA вдалося повернути ще одинадцятьох дітей з тимчасово окупованих територій та території РФ.
Нова зустріч Контактної групи з питань оборони України у “форматі Рамштайн” відбудеться 11 квітня у Брюсселі під головуванням Великої Британії та Німеччини.
Україна у березні експортувала товарів на понад $3,6 млрд — це на 4,5% більше, ніж у березні минулого року, та на 18% більше проти лютого 2025 року. Тоді як усього за перший квартал 2025 року експорт товарів сягнув майже $9,9 млрд.
2 квітня прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що загальний дефіцит фінансування потреб на відбудову України у 2025 році становить майже $10 млрд.