Радниця з гендерних питань заявила, що Україні потрібно готуватись до мобілізації жінок
Джерело: The Times
Радниця з гендерних питань Командувача Сухопутних військ ЗСУ Оксана Григор’єва сказала, що Україна має покінчити зі своїм “старомодним менталітетом” щодо жінок і прийняти ізраїльську політику призову на військову службу.
Згідно з урядовими даними, в українських збройних силах зараз служать 65 000 жінок — це приблизно на 40% більше, ніж у 2021 році.
Григор’єва заявила, що Україні слід готуватися до того, що доведеться мобілізовувати жінок.
“У нашій конституції сказано, що обов’язок кожного українця — захищати свою Батьківщину, тому правильно, щоб служили і жінки. Наш північний сусід не зникне просто так. Протягом сотень років вони неодноразово нападали на нас. Як і Ізраїль, ми повинні бути готовими до цього, а це означає навчання чоловіків і жінок, щоб вони були готові до війни”.
В Ізраїлі, де призов жінок на військову службу є обов’язковим з моменту офіційного заснування країни в 1948 році, жінки складають близько 40% збройних сил.
Минулого місяця Данія стала десятою країною у світі, яка запровадила жіночу військову службу.
Жіночий військовий склад в Україні менший, ніж у більшості країн НАТО, і становить 7,3%. В армії США протягом останніх років стабільно було понад 17% жінок, тоді як у Великій Британії – понад 11%.
“Ми пройшли довгий шлях у законодавчому плані, але на практиці все ще існує менталітет старої школи. Зі шкільного віку в цій країні існує поділ на дівчат і хлопчиків, хлопчиків навчають фізичним навантаженням, а дівчаткам – вишивати чи займатися домогосподарством. Це має змінитися. І фізично, і психологічно нам потрібно готувати дівчат змалечку до захисту країни”, – наголосила Григор’єва.
- Під час пресконференції президент Володимир Зеленський запевнив, що не збирається підписувати закон про мобілізацію жінок.
- Міністерство оборони України затвердило другий зразок бронежилета для жінок-військовослужбовиць.
- Північноатлантичний альянс продовжуватиме допомагати розвивати можливості жінок у Збройних силах України.
Росія та Іран планують укласти договір про стратегічне партнерство за кілька днів до інавгурації обраного 47-м президентом США Дональда Трампа, 20 січня. Договір замінить угоду 2002 року, що передбачає співпрацю в енергетиці, транспорті та сільському господарстві.
Начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Кирило Буданов запалює першу свічку на ханукії, виготовленій з уламків ворожих ракет і дронів, скерованих Росією по Україні.
У Генеральному штабі поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 25 грудня. З початку доби відбулося 211 бойових зіткнень.
Глава Дніпропетровської обласної військової адміністрації Сергій Лисак повідомив, що внаслідок ворожої ракетної атаки 25 грудня у Дніпрі пошкоджені дитячі садочки та школи, а також приватні будинки.
У вечір Різдва у ГУР вшанували подвиг розвідників-диверсантів, котрі серед перших перенесли війну на територію ворога, — воїнів підрозділу “Братство” у складі “Спецпідрозділу Тимура” ГУР МО України — Максима “Непийпива” Михайлова, Тараса “Тарасія” Карпюка, Юрія “Святошу” Горовця, Богдана “Аполлона” Лягова.