Радниця з гендерних питань заявила, що Україні потрібно готуватись до мобілізації жінок

Джерело: The ​​Times

Радниця з гендерних питань Командувача Сухопутних військ ЗСУ Оксана Григор’єва сказала, що Україна має покінчити зі своїм “старомодним менталітетом” щодо жінок і прийняти ізраїльську політику призову на військову службу.

Згідно з урядовими даними, в українських збройних силах зараз служать 65 000 жінок — це приблизно на 40% більше, ніж у 2021 році. 

Григор’єва заявила, що Україні слід готуватися до того, що доведеться мобілізовувати жінок. 

“У нашій конституції сказано, що обов’язок кожного українця — захищати свою Батьківщину, тому правильно, щоб служили і жінки. Наш північний сусід не зникне просто так. Протягом сотень років вони неодноразово нападали на нас. Як і Ізраїль, ми повинні бути готовими до цього, а це означає навчання чоловіків і жінок, щоб вони були готові до війни”.

В Ізраїлі, де призов жінок на військову службу є обов’язковим з моменту офіційного заснування країни в 1948 році, жінки складають близько 40% збройних сил.

Минулого місяця Данія стала десятою країною у світі, яка запровадила жіночу військову службу. 

Жіночий військовий склад в Україні менший, ніж у більшості країн НАТО, і становить 7,3%. В армії США протягом останніх років стабільно було понад 17% жінок, тоді як у Великій Британії – понад 11%.

“Ми пройшли довгий шлях у законодавчому плані, але на практиці все ще існує менталітет старої школи. Зі шкільного віку в цій країні існує поділ на дівчат і хлопчиків, хлопчиків навчають фізичним навантаженням, а дівчаткам – вишивати чи займатися домогосподарством. Це має змінитися. І фізично, і психологічно нам потрібно готувати дівчат змалечку до захисту країни”, – наголосила Григор’єва.

Розслідування шведського мовника SVT свідчить, що трупа “Ballet of Ukraine”, яка видавала себе за українську танцювальну компанію, а в грудні показала балет “Лускунчик” у 8 містах Швеції, має стосунки з Росією.

3 квітня глава МЗС Андрій Сибіга провів зустріч із державним секретарем США Марком Рубіо.

Національне агентство передало в управління десять арештованих морських суден, що належать компаніям, пов’язаним з державою-агресором, поінформувала голова АРМА Олена Дума.

Польща має намір витрачати 5% ВВП на оборону вже у 2026 році, підтвердив міністр оборони Владислав Косіняк-Камиш 3 квітня після зустрічі міністрів оборони ЄС у Варшаві.

3 квітня заявив президент Фінляндії Александер Стубб заявив, що Франція або Велика Британія мають взяти на себе ініціативу у взаємодії з Росією в межах європейських зусиль щодо врегулювання війни РФ проти України.