Радниця з гендерних питань заявила, що Україні потрібно готуватись до мобілізації жінок
Джерело: The Times
Радниця з гендерних питань Командувача Сухопутних військ ЗСУ Оксана Григор’єва сказала, що Україна має покінчити зі своїм “старомодним менталітетом” щодо жінок і прийняти ізраїльську політику призову на військову службу.
Згідно з урядовими даними, в українських збройних силах зараз служать 65 000 жінок — це приблизно на 40% більше, ніж у 2021 році.
Григор’єва заявила, що Україні слід готуватися до того, що доведеться мобілізовувати жінок.
“У нашій конституції сказано, що обов’язок кожного українця — захищати свою Батьківщину, тому правильно, щоб служили і жінки. Наш північний сусід не зникне просто так. Протягом сотень років вони неодноразово нападали на нас. Як і Ізраїль, ми повинні бути готовими до цього, а це означає навчання чоловіків і жінок, щоб вони були готові до війни”.
В Ізраїлі, де призов жінок на військову службу є обов’язковим з моменту офіційного заснування країни в 1948 році, жінки складають близько 40% збройних сил.
Минулого місяця Данія стала десятою країною у світі, яка запровадила жіночу військову службу.
Жіночий військовий склад в Україні менший, ніж у більшості країн НАТО, і становить 7,3%. В армії США протягом останніх років стабільно було понад 17% жінок, тоді як у Великій Британії – понад 11%.
“Ми пройшли довгий шлях у законодавчому плані, але на практиці все ще існує менталітет старої школи. Зі шкільного віку в цій країні існує поділ на дівчат і хлопчиків, хлопчиків навчають фізичним навантаженням, а дівчаткам – вишивати чи займатися домогосподарством. Це має змінитися. І фізично, і психологічно нам потрібно готувати дівчат змалечку до захисту країни”, – наголосила Григор’єва.
- Під час пресконференції президент Володимир Зеленський запевнив, що не збирається підписувати закон про мобілізацію жінок.
- Міністерство оборони України затвердило другий зразок бронежилета для жінок-військовослужбовиць.
- Північноатлантичний альянс продовжуватиме допомагати розвивати можливості жінок у Збройних силах України.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.