Raiffeisen продовжує інвестувати в російську економіку – розслідування

Джерело: B4Ukraine

Російська філія австрійського Raiffeisen Bank International продовжує інвестувати в російську економіку, зокрема у компанії та державні облігації, що перебувають під санкціями ЄС та США, мовиться у розслідуванні BankTrack та B4Ukraine.

Фінансові документи свідчать, що Raiffeisen Capital, дочірня компанія RBI в Росії, торгує цінними паперами уряду РФ, “Газпрому” та “Сбербанку”. Зокрема, компанія володіє облігаціями Міністерства фінансів Росії, випущеними після 9 березня 2022 року, що порушує санкційні обмеження ЄС.

Станом на січень 2025 року активи керуючої компанії Raiffeisen Capital оцінювалися у 70,9 млрд рублів ($720 млн), з яких понад 31,7 млрд рублів ($322 млн) були вкладені в російські компанії, що перебувають під санкціями. Також Raiffeisen Capital вклав близько 1,6 млрд рублів ($18,5 млн) в акції “Сбербанку” і 2,2 млрд рублів ($25,4 млн) – в “Газпром”.

Розслідувачі наголошують, що такі дії суперечать заявам Raiffeisen про намір залишити російський ринок. Попри міжнародний тиск, банк продовжує отримувати рекордні прибутки в Росії.

У відповідь на запити журналістів у Raiffeisen заявили, що вони дотримуються всіх санкційних обмежень і працюють над виходом з ринку РФ. Водночас експерти BankTrack та B4Ukraine закликають європейські регулятори посилити тиск на банк і змусити його розірвати зв’язки з російською військовою економікою.

Австрійський банк Raiffeisen Bank International у 2024 році заявив, що і далі скорочуватиме свій бізнес у Росії за домовленістю з Європейським центральним банком (ЄЦБ).

Після повномасштабного вторгнення Росії в Україну на банк посилився тиск з боку влади, щоб він зменшив свою присутність у Росії.  Міжнародних регуляторів RBI пообіцяв відокремити свій російський бізнес, який забезпечує платіжну систему сотням тамтешніх компаній. Але за два роки війни мало що змінилося.

Представник міністерства фінансів Австрії відзначив зобов’язання банку деконсолідувати свій бізнес у Росії та сказав, що припускає, що всі санкції дотримуються.

Нещодавно, за інформацією Reuters, Сполучені Штати також попередили Raiffeisen Bank International, що можуть обмежити йому доступ до своєї фінансової системи, якщо банк продовжить працювати з Росією.

Компанія xAI, заснована американським розробником та підприємцем Ілоном Маском, отримала масштабне замовлення від Міністерства оборони США. Контракт може сягнути 200 мільйонів доларів та передбачає створення спеціалізованих рішень із використанням штучного інтелекту для державних потреб – зокрема у розвідці та галузі безпеки.

Штучний інтелект стрімко змінює спосіб, у який люди шукають інформацію в інтернеті, трансформуючи те, як користувачі орієнтуються у вебпросторі. Замість традиційних пошукових систем вони дедалі частіше звертаються до чат-ботів, котрі дають готові відповіді, а не перелік посилань, за якими можна перейти.

Правоохоронці викрили подружжя у Запоріжжі, котре організувало схему “відкатів” з родин загиблих воїнів Сил оборони за сприяння в оформленні державних виплат. У разі відмови, чоловік погрожував створенням штучних перешкод під час розгляду документів на отримання грошової компенсації. Йому загрожує до восьми років ув’язнення. 

На Харківщині правоохоронці викрили масштабне виробництво підроблених акцизних марок, вилучивши майже 5 мільйонів одиниць контрафакту. Усім трьом фігурантам загрожує до 12 років позбавлення волі. 

Пізно ввечері 15 липня російські війська здійснили масований обстріл Харкова. У місті пролунали потужні вибухи.