Raiffeisen продовжує інвестувати в російську економіку – розслідування

Джерело: B4Ukraine

Російська філія австрійського Raiffeisen Bank International продовжує інвестувати в російську економіку, зокрема у компанії та державні облігації, що перебувають під санкціями ЄС та США, мовиться у розслідуванні BankTrack та B4Ukraine.

Фінансові документи свідчать, що Raiffeisen Capital, дочірня компанія RBI в Росії, торгує цінними паперами уряду РФ, “Газпрому” та “Сбербанку”. Зокрема, компанія володіє облігаціями Міністерства фінансів Росії, випущеними після 9 березня 2022 року, що порушує санкційні обмеження ЄС.

Станом на січень 2025 року активи керуючої компанії Raiffeisen Capital оцінювалися у 70,9 млрд рублів ($720 млн), з яких понад 31,7 млрд рублів ($322 млн) були вкладені в російські компанії, що перебувають під санкціями. Також Raiffeisen Capital вклав близько 1,6 млрд рублів ($18,5 млн) в акції “Сбербанку” і 2,2 млрд рублів ($25,4 млн) – в “Газпром”.

Розслідувачі наголошують, що такі дії суперечать заявам Raiffeisen про намір залишити російський ринок. Попри міжнародний тиск, банк продовжує отримувати рекордні прибутки в Росії.

У відповідь на запити журналістів у Raiffeisen заявили, що вони дотримуються всіх санкційних обмежень і працюють над виходом з ринку РФ. Водночас експерти BankTrack та B4Ukraine закликають європейські регулятори посилити тиск на банк і змусити його розірвати зв’язки з російською військовою економікою.

Австрійський банк Raiffeisen Bank International у 2024 році заявив, що і далі скорочуватиме свій бізнес у Росії за домовленістю з Європейським центральним банком (ЄЦБ).

Після повномасштабного вторгнення Росії в Україну на банк посилився тиск з боку влади, щоб він зменшив свою присутність у Росії.  Міжнародних регуляторів RBI пообіцяв відокремити свій російський бізнес, який забезпечує платіжну систему сотням тамтешніх компаній. Але за два роки війни мало що змінилося.

Представник міністерства фінансів Австрії відзначив зобов’язання банку деконсолідувати свій бізнес у Росії та сказав, що припускає, що всі санкції дотримуються.

Нещодавно, за інформацією Reuters, Сполучені Штати також попередили Raiffeisen Bank International, що можуть обмежити йому доступ до своєї фінансової системи, якщо банк продовжить працювати з Росією.

25 березня прем’єр-міністр Денис Шмигаль зауважив, що наразі уряд продовжує реформу МСЕК, тоді як  усі залучені міністерства та відомства злагоджено співпрацюють і реалізують поставлені завдання. 

Російські війська 25 березня обстріляли Куртівку Донецької області. Внаслідок ймовірного удару ФАБом загинули 36-річна жінка зі своєю 3-річною дитиною.

У РФ опублікували офіційний список російських та українських об’єктів, котрі не можна обстрілювати впродовж 30-денного перемир’я відповідно до домовленостей, досягнутих у Саудівській Аравії.

Сили оборони ліквідували на війні російського спортсмена-паралімпійця Олександра Работницького, срібного призера Паралімпійських ігор 2020 року в Токіо. Окупант пішов на фронт добровольцем.

Заступник начальника ГУР МО України генерал-майор Вадим Скібіцький розповів, що РФ розробила прогноз воєнних конфліктів до 2045 року, в якому передбачила 15 можливих сценаріїв. Війну проти України Кремль планує завершити до 2026 року, оскільки затяжна боротьба завадить йому конкурувати зі США та Китаєм.