Ракеті «Орєшнік», якою РФ вдарила по Дніпру, мінімум сім років – Defense Express

Джерело: Defense Express

Результат дослідження уламків балістичної ракети середньої дальності “Орєшнік”, якою РФ вдарила по Дніпру 21 листопада, засвідчив, що російський президент Володимир Путін вкотре заявив неправдиву інформацію щодо “найновішого озброєння”.

Так, на одній із деталей ракети знайшли серійний номер та дату виробництва – 12 квітня 2017 року.

Джерело: Defense Express

І те що у цій ракеті використовуються деталь, якій вже понад сім років прямо говорить, що зібрали конкретно цей “Орєшнік” приблизно у 2017-2018 роках. І саме з цього часу сама ракета десь лежала на складі. Відповідне фото Defense Express отримав із власних джерел, – наголосили аналітики.

Також аналітиків зацікавив індекс деталі ЕФИТ 302811.002. Назва ЕФИТ пов’язана з російським ракетно-космічним підприємством НПЦАП, яке підпорядковується Роскосмосу. Воно розробляє системи управління для ракетних комплексів, таких як Зеніт, Протон-М, і розгінні блоки Фрегат. Наприклад, для ракети Зеніт система має індекс ЕФИТ 377513.008, а для розгінного блоку Фрегат — ЕФИТ 378111.003.

Це свідчить про те, що НПЦАП також займається постачанням апаратури управління для “Орєшніка, всієї ракети, або блоку розведення бойових частин чи останнього ступеня цієї ракети.

Разом з тим, інформація не стала несподіванкою, оскільки існують припущення, що для розробки цієї ракети в Росії використовували метод збору готових елементів. Так, “Орєшнік” або Кедр можуть бути результатом комбінування ступенів міжконтинентальної ракети Ярс, яка є вдосконаленою версією Тополя.

Зрештою те, що у РФ у 2017 році система управління для балістичної ракети середньої дальності вже існувала у металі вкотре доводить, що Кремль активно порушував Договір про ліквідацію ракет середньої та малої дальності із США, ще й цією розробкою. А не лише ракетами для “Іскандера”.

Путін наголосив, що Росія почала серійне виготовлення “Орєшніка”, а аналоги цієї ракети за кордоном “з’являться нешвидко”.

За його словами, РФ завдаватиме ударів у відповідь на атаку західними ракетами по її території, зокрема й “Орєшніком”.

Вперше про атаку новою балістичною ракетою “Орєшнік” Путін повідомив 21 листопада, після того, як нею поцілили по Дніпру.

Читайте також: The Guardian: «Червоні лінії» Путіна – лише слова, РФ – не така сильна, як вважають

Ввечері 23 грудня невідомі дрони атакували військовий аеродром Міллерово у Ростовській області, РФ.

Завдяки лазівкам у санкціях ЄС російські мільярдери, наближені до президента РФ Володимира Путіна, продовжують заробляти на торгівлі з Європою. До таких висновків дійшли автори розслідування онлайн-видання The Insider.

У Генеральному штабі поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 23 грудня. З початку доби відбулося 235 бойових зіткнень, противник завдав 12 авіаційних ударів із застосуванням 37 КАБ, понад 490 ударів дронами-камікадзе та здійснив більш як три тисячі обстрілів позицій наших військ і населених пунктів із використанням різних типів озброєння.

Результат дослідження уламків балістичної ракети середньої дальності “Орешник”, якою РФ вдарила по Дніпру 21 листопада, засвідчив, що російський президент Володимир Путін вкотре заявив неправдиву інформацію щодо “найновішого озброєння”.

Німеччина надала Україні новий великий пакет озброєнь, значно посиливши українську ППО.