Ракети Javelin та кулемети: Естонія передала Україні новий пакет допомоги

Джерело: Міністерство оборони Естонії

До України прибув новий пакет військової допомоги від Естонії, який містить зокрема ракети Javelin та кулемети.

Відтак, до України вже прибули ракети Javelin, які Естонія закупила в грудні. Також до наданого пакету допомоги входять кулемети, боєприпаси до стрілецької зброї, різна наземна та водна техніка, а також водолазне спорядження.

“Я радий, що черговий пакет допомоги надійшов в Україну і ним користуються українські захисники. Останні події в Європі показують, що надсилання важливих ракет та іншої військової допомоги Україні продовжується у великих масштабах, і цим разом із нашими союзниками ми посилаємо чітке повідомлення Кремлю, що ми продовжуватимемо підтримувати Україну до тих пір, поки не буде переможного кінця”, – наголосив міністр оборони Естонії Ханно Певкур.

У відомстві зазначили, що точна кількість, час прибуття цього пакету та місце розташування не розголошуються з міркувань безпеки.

За даними Міноборони Естонії, з 2022 року країна надала Україні військову допомогу майже 500 мільйонів євро, або близько 1,4% валового внутрішнього продукту.

Раніше Естонія вже передавала, наприклад, ракети протитанкової ракетної системи Javelin, гаубиці, артилерійські боєприпаси, протитанкові міни, протитанкові гранатомети, міномети, транспортні засоби, обладнання зв’язку, польові госпіталі, медичне приладдя, засоби індивідуального захисту обладнання та пакети сухої їжі.

Понад 30 знаменитостей знялися у відеоролику, в якому висловлювали підтримку Україні в другу річницю повномасштабного вторгнення РФ в Україну.

Протягом дня, 24 лютого, російські загарбники здійснили 20 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 197 вибухів. 

Генеральний директор Міжнародної ради аеропортів Європи (ACI EUROPE) Олів’є Янковець в інтерв’ю “Інтерфакс-Україна” наголосив, що без повноцінно функціональних аеропортів “ми не бачимо можливості відновлення України”.

В суботу, 24 лютого, міністр з питань стратегічних галузей промисловості України Олександр Камишін та CEO і співзасновник німецької компанії Helsing GmbH Гундберт Шерф підписали Меморандум про взаєморозуміння щодо співробітництва у сфері безпеки й оборони.

В другу річницю повномасштабного вторгнення РФ в Україну міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок відвідала Одесу.