Реальний знімок переміг у категорії зображень Ші – автора фото дискваліфікували

Джерело: PetaPixel

На конкурсі Color Photography Awards фотографа Майлза Естрея дискваліфікували після того, як його знімок переміг у категорії ілюстрацій, згенерованих штучним інтелектом.

На фото зображено фламінго у сюрреалістичному стилі, відтак воно також зайняло третє місце на конкурсі People’s Vote Award.

“Я хотів показати, що природа все ще може перемогти машину, і що справжня робота справжніх креативників все ще має переваги. Після того, як нещодавно побачив, як зображення, створені штучним інтелектом, перевершують реальні фотографії на конкурсах, я почав думати про те, щоб змінити історію та її наслідки, подавши реальну фотографію на конкурс штучного інтелекту”, – пояснив Естрей.

У конкурсу Color Photography Awards є багато різних категорій. Наприклад, “Натюрморт”, “Архітектура”, “Плівка\аналог”.

Втім, ілюстрації, згенеровані за допомогою штучного інтелекту, тут з’являються вперше. Усі решта фотографій учасників відзняті виключно на плівку.

В електронному листі до PetaPixel організатори конкурсу повідомили, що, хоча вони цінують “потужний намір” Естрея, але, враховуючи інтереси інших художників, його роботу дискваліфікують.

“Категорії наших конкурсів спеціально визначені, щоб забезпечити справедливість і ясність для всіх учасників. Кожна категорія має окремі критерії, яким мають відповідати зображення учасників. Його заявка не відповідала вимогам до категорії зображень, створених штучним інтелектом. Ми розуміємо, що це була суть, але ми не хочемо перешкоджати іншим митцям отримати перемогу в категорії ШІ”, – пояснили організатори конкурсу. 

  • Бізнесмен готує судовий позов проти Apple, бо впевнений, що його розлучення було наслідком текстів компрометуючого характеру, котрі його колишня дружина знайшла на iPhone.

 

У НЕК Укренерго повідомили, що 23 липня заходи обмеження споживання діятимуть протягом всієї доби.

Близько 10 тисяч людей вийшли на вулиці Майорки в останній протест проти масового туризму. Місцеві жителі під час маршу в Пальма-де-Майорці в неділю, 21 липня, несли транспаранти з написами: “Ваш рай, наш кошмар” і “Туризм так, але не настільки”.

Станом на початок липня в Україні зафіксовано понад 10,2 млн пенсіонерів, згідно з даними Пенсійного фонду. Середня пенсія збільшилась на 8% цьогоріч та становить 5 816 грн.

22 липня Національний банк України ввів в обіг нову нумізматичну монету із зображенням безпілотника “Лелека-100”. Це друга монета серії “Збройні Сили України”, яка вшановує українську зброю та її творців.

Tesla оголосила про плани розпочати невелике виробництво гуманоїдних роботів для внутрішнього використання у 2024 році, повідомив генеральний директор Ілон Маск у понеділок. Це оголошення надійшло через кілька місяців після того, як Маск заявив про впровадження роботів до кінця 2024 року.