Речник Повітряних сил розповів про особливості ракет, якими вночі атакували південь України

Джерело: телемарафон.

У ніч на 19 липня російські військові для атаки на південь України, здебільшого по Одесі, використали засоби наземного, повітряного та морського базування і дрони. Більше про Х-22 та “Онікс” розповів речник Повітряних Сил ЗСУ Юрій Ігнат.

За його словами, Україна потребує систем і засобів, здатних збивати “Онікси” та Х-22.

Х-22 є надзвичайно швидкою крилатою ракетною, яка фактично атакує за балістичною траєкторією.

“Ракети ці вже не виготовляються, вони старі радянські. Це із хороших новин. Але ці ракети – найбільш руйнівні, і найбільш неточні, які має ворог”, – зазначив спікер.

Ракета має похибку в 600 метрів, яка для неї допустима, але росіян не стримує цей фактор, аби не завдати ударів по густонаселених містах.

На “Онікс” можна впливати засобами радіоелектронної боротьби (РЕБ). Сили оборони роблять все можливе, щоб протидіяти цим двом видам ракет. “Оніксами” не часто атакують Одещину або інші регіони саме з моря.

“(Вони, – ред.) атакують берегову лінію, хоча ці ракети призначені для знищення кораблів”, – додав він.

Речник підкреслив, що ця атака на Одесу, мабуть, одна з наймасованіших з лютого 2022 року.

Варшавські посли країн Балтії висловили своє невдоволення польському уряду у зв’язку з тим, що польські перевізники блокують рух вантажного автотранспорту на кордоні з Україною.

За даними британських розвідників, протягом останніх тижнів війська РФ значно проснулись вперед у Мар’їнці на Донеччині і зараз, імовірно, захопили більшу частину міста.

У вівторок, 5 грудня, офіційний представник Катару повідомив, що шестеро українських дітей повернуть в Україну з Росії згідно з угодою, укладеною за посередництва Катару.

Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) планує передати Україні 20 тисяч тонн металу для захисту об’єктів енергетики від російських обстрілів.

Україна та Словенія підписали угоду про надання 1,5 мільйона євро на гуманітарне розмінування.