Рейтинг 100 найдорожчих брендів світу у 2024 році
Джерело: VisualCapitalist
Разом 100 найдорожчих брендів у світі коштують понад 5 трильйонів доларів.
Для візуалізації вартості 100 найкращих брендів у Visual Capitalist використали дані щорічного глобального рейтингу від Brand Finance.
Зокрема Apple досягла виняткового зростання вартості бренду цього року, збільшившись на 219 мільярдів доларів (74%) до 517 мільярдів доларів, повернувши собі титул найдорожчого бренду у світі з величезним відривом.
Дослідження виявило значне зростання серед брендів, які інвестували кошти у штучний інтелект. Завдяки цьому NVIDIA (вартість бренду зросла на 163% до 44,5 мільярда доларів) стала брендом у світі, який найшвидше розвивається. Корпорація Microsoft (вартість бренду зросла на 78% до 340,4 мільярда доларів) також спостерігала вражаюче зростання вартості, підскочивши на дві позиції до другого місця.
Deutsche Telekom (вартість бренду зросла на 17% до 73,3 мільярда доларів) стала найдорожчим у світі телекомунікаційним брендом, випередивши Verizon (вартість бренду зросла на 6% до 71,8 мільярда доларів). Deutsche Telekom займає 9 місце у світовому рейтингу, а також є найдорожчим європейським брендом.
Tesla (вартість бренду впала на 12% до $58,3 млрд) вибула з десятки, опустившись на 18 місце в рейтингу. Tesla постраждала від великого впливу на китайський ринок електромобілів, а BYD (вартість бренду зросла на 20% до 12,1 мільярда доларів) тепер обігнала Tesla і стала найбільшим у світі виробником електромобілів.
Та попри більший обсяг виробництва BYD, вартість бренду Tesla в п’ять разів перевищує вартість BYD. Це акцентує незмінне значення брендів як корпоративних активів, що дозволяє Tesla отримувати високу ціну, підтримувати вартість своєї компанії та потенційно сприяти відновленню зростання.
Рейтинг найдорожчих світових брендів у 2024 році
Найшвидше зростаючі бренди
Найдорожчі бренди: США лідирують
У 2024 році більш ніж половина зі 100 найдорожчих брендів базуються в Сполучених Штатах, їх сукупна вартість становить 3,2 трильйона доларів.
Китай посідає друге місце за кількістю компаній у рейтингу, а найдорожчим брендом є TikTok у 84,2 мільярда доларів. Цікаво, що багато найдорожчих брендів Китаю переважно зосереджені у фінансовому секторі.
Найдорожчим брендом Індії є Tata Group. Конгломерат, заснований у 1868 році, охоплює 30 компаній у багатьох секторах, від технологій і виробництва до автомобільної та сталі. Її дочірня компанія Tata Technologies планує провести IPO наприкінці 2024 року з оцінкою у 2,5 мільярда доларів.
З 245 мільйонами клієнтів мобільного зв’язку в понад 50 країнах німецький Deutsche Telekom є найдорожчим у Європі, обігнавши Verizon як найдорожчий телекомунікаційний бренд у світі.
Методологія розрахунку: Загалом вартість бренду розраховувалась залежно від того, наскільки він приносив прибутки компанії. Brand Finance проаналізувала окремі компанії та їхні дочірні компанії, як у випадку з Meta, яка володіє Instagram і WhatsApp.
Загалом методологія розрахунку “вартості бренду” являє собою формулу:
Сила бренду (BSI) x ставка роялті бренду x доходи бренду = вартість бренду
Індекс сили бренду (BSI) оцінює інвестиції у бренд, капітал бренду та ефективність бренду. Ставка роялті за бренд визначається залежно від сектора. Нарешті, прогнозовані доходи від конкретного бренду визначаються з урахуванням частки доходів материнської компанії.
- Напівпровідникові мікросхеми стали критично важливими для сучасного способу життя і найбільші напівпровідникові компанії заробляють мільярди доларів завдяки широкому попиту.
- Уряд Великої Британії повідомив про інвестування 225 мільйонів фунтів стерлінгів (273 мільйони доларів США) у розробку комп’ютера на основі штучного інтелекту.
- У відеогрі-шутері Call Of Duty розробники стали використовувати штучний інтелект, аби виявляти прояви ненависті під час гри. Технологія вишукує дискримінаційну мову та переслідування в режимі реального часу.
- Бурхливе зростання індустрії відеоігор за минулі п’ять десятиліть знищило будь-який скептицизм щодо її сили та стійкості в широкому медіа та розважальному просторі.
Український журналіст-розслідувач, редактор проєкту “Наші гроші”, Юрій Ніколов зауважив, що Сполучені Штати відправляють до Ізраїлю систему протиповітряної оборони Thaad, а також сотню своїх військових для її обслуговування. Водночас власні військові бази країни нині можуть стати мішенню для ворожих безпілотників.
Господарський суд міста Києва постановив стягнути 8,6 млн грн з військової частини на користь ТОВ “Інтер” через збитки, отримані в результаті вибухів на військових складах у Чернігівській області у 2018 році. Суд визнав Міноборони відповідальним за небезпечне зберігання боєприпасів, що призвели до пожежі на підприємстві.
13 жовтня командувач Сухопутних військ Олександр Павлюк поінформував, що за тиждень Силам оборони вдалося ліквідувати 8460 російських військових. Окрім того, оборонці знищили вісім систем ППО й 414 БпЛА.
Станом на 12 жовтня Силам оборони України вдається стримувати наступ російських військ та досягати певних успіхів.
У ніч проти 13 жовтня три російські регіони зазнали атаки близько 13 безпілотників.