Ремонт пошкоджень на ЧАЕС ускладнений погодними умовами та наявністю осередків горіння

Джерело: МАГАТЕ

Гендиректор Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) Рафаель Гроссі назвав удар російського безпілотника по укриттю Чорнобильської АЕС серйозним інцидентом, попередивши, що ядерна безпека в Україні залишається під великою загрозою.

“Це був дуже серйозний інцидент, коли безпілотний літальний апарат влучив у захисну споруду на великому ядерному об’єкті та пошкодив її. Як я неодноразово заявляв під час цієї руйнівної війни, атакувати ядерний об’єкт – абсолютно неприпустимо, цього ніколи не повинно статися”, – наголосив Гроссі.

За його словами, подібні інциденти викликають особливу тривогу на тлі посилення військової активності в районі Запорізької АЕС.

“МАГАТЕ продовжує робити все можливе, щоб запобігти ядерній аварії. Судячи з останніх подій, ядерна безпека залишається під великою загрозою”, – зазначив глава міжнародної організації.

Він також розповів, що група фахівців МАГАТЕ на Чорнобильській АЕС співпрацює з українськими колегами над відновленням цілісності укриття, проте ремонт пошкоджень ускладнений погодними умовами та наявністю осередків горіння легкозаймистого матеріалу в обшивці даху.

“Українські надзвичайники цілодобово працюють у морозну погоду, щоб повністю загасити невеликі пожежі, які все ще тліють після п’ятничного удару безпілотника по конструкції із залишками реактора. Команду МАГАТЕ повідомили, що станція планує встановити додаткові датчики для вимірювання рівнів радіації поблизу зони удару дрона, однак це завдання не можна виконати, доки не буде повністю ліквідовано пожежі, що залишилися”, – пояснив Гроссі.

Він додав, що представники МАГАТЕ підтвердили пошкодження зовнішнього та внутрішнього покриття арки, в якому через удар дрона виник отвір діаметром приблизно шість метрів, та цілісність опорних балок, які не зазнали значних пошкоджень. Вони також здійснюють вимірювання рівнів радіації і не зафіксували змін радіаційного фону.

За словами Гроссі, групі МАГАТЕ також показали уламки безпілотника, включаючи частини крил, які українські фахівці вилучили та забрали для подальшого дослідження.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 25 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 116 боєзіткнень.

У Павлограді російські окупанти знищили базу Медичного Добровольчого Батальйону “Госпітальєри”. Про це повідомила засновниця батальйону, народна депутатка з фракції “Європейська Солідарність” та медикиня-доброволиця Яна Зінкевич. Вона також оголосила про збір коштів для створення нової бази батальйону.

24 квітня два комітети Європейського парламенту — з питань промисловості, досліджень та енергетики, а також з питань безпеки й оборони — визначили власну позицію щодо законодавчої ініціативи про створення Європейської програми оборонної промисловості (EDIP). Профільні комітети підтримали законопроєкт, спрямований на зміцнення європейської оборонної промисловості, збільшення виробництва зброї та посилення підтримки України.

Адміністрація Дональда Трампа передала українській стороні так звану “остаточну пропозицію” щодо завершення війни з Росією, яка передбачає суттєві поступки Кремлю. Зокрема, США нібито готові визнати Крим російською територією та фактичний контроль Росії над значною частиною окупованих територій.

Армія РФ застосовує балістичні ракети “Іскандер” та північнокорейські KN-23 з касетними боєголовками, що призводить до масових жертв серед цивільного населення України, заявив керівник Центру протидії дезінформації при РНБО Андрій Коваленко після масованої атаки росіян у ніч на 24 квітня.