Reuters: Пакистан завдав удару по Ірану, розпалюючи напруженість у регіоні

Джерело: Reuters

18 січня Пакистан завдав ударів по бойовикам в Ірані у відповідь на напад через два дні після того, як Тегеран заявив, що завдав з повітря атакував бази на території Пакистану.

Іранські ЗМІ повідомили, що кілька ракет влучили в село в провінції Сістан-Балучестан, що межує з Пакистаном, “убивши щонайменше дев’ять осіб, зокрема четверо дітей”.

Між Пакистаном та Іраном сталося загострення через порушення повітряного простору країни. Раніше в Ісламабаді засудили Іран за напад. Зазначивши, що залишають за собою право на відповідь.

Проте обидві сторони, як виявилося, показали бажання втримати ситуацію під контролем. Міністерство закордонних справ Ірану заявило, що віддане добросусідським відносинам з Пакистаном, але закликало Ісламабад запобігти створенню “терористичних баз” на своїй території.

Зі схожою заявою виступив Пакистан.

Єдина мета сьогоднішнього акту полягала у реалізації власної безпеки та національних інтересів Пакистану, які є першочерговими і не можуть бути поставлені під загрозу, — заявили у МЗС країни.

Тегеран рішуче засудив удари, заявивши, що загинуло цивільне населення, викликавши тимчасового повіреного у справах Пакистану.

16 січня Іран заявив, що завдав ударів по цілям у Пакистані, які, як він стверджував, були базами Джейш аль-Адль (JAA).

Пакистан, який має ядерну зброю, наголосив, що “постраждали мирні жителі та загинули двоє дітей”. Ісламабад відкликав свого посла з Ірану 17 січня на знак протесту проти “кричущого порушення” суверенітету.

Міністр закордонних справ Туреччини Хакан Фідан заявив після розмови зі своїми колегами з обох країн, що жодна сторона не хоче ескалації напруженості.

Мер Києва Віталій Кличко повідомив, що власники садиби Зеленського зобов’язались відновити її. Історичну будівлю знесли 19 липня.

У Лондоні за підозрою у вбивстві підлітка у дитячій зоні парку затримали шістьох осіб.

Станом на 23 липня віцепрезидентка США Камала Гарріс, після пропозиції її кандидатури Байденом на вибори президента від демократів, вже встигла зібрати 100 мільйонів доларів на передвиборчу кампанію.

Вчені виявили, що хімічна реакція на дні океану може створювати кисень без живих організмів, змінюючи уявлення про його виробництво.

Росія зосередила близько 90 000 військових у Запорізькій області, але цих сил недостатньо для просування, що призводить до переважно позиційних боїв на півдні. Про це розповів речник оперативного угруповання військ “Таврія” Дмитро Лиховій.