Реєстр збитків відкрив категорію заяв щодо зникнення безвісти близького члена сім’ї

Джерело: Реєстр

Відтепер особи, котрі постраждали від зникнення безвісти близького члена сім’ї внаслідок повномасштабного вторгнення Росії в Україну, мають змогу подавати відповідні заяви про відшкодування до Реєстру збитків, завданих агресією Російської Федерації проти України.

Зазначається, що відкриття категорії дозволить тим, хто пережив невизначеність щодо долі своїх близьких, звернутися за компенсацією за моральні страждання та душевний біль.

Батьки, діти, інший з подружжя та цивільні партнери осіб, які зникли безвісти внаслідок агресії Росії проти України, починаючи з 24 лютого 2022 року, можуть подати заяви до Реєстру. Інші члени сім’ї також мають право на подання заяви у цій категорії, якщо зможуть довести наявність близьких стосунків і елементів залежності зі зниклою безвісти особою відповідно до Форми заяви та Правил для Категорії А2.2.

Запуск Категорії заяв A2.2 є важливим кроком у визнанні глибоких страждань, яких зазнали сім’ї осіб, зниклих безвісти внаслідок агресії Росії. Невизначеність і душевний біль через невідомість щодо долі близької людини є надзвичайно важким випробуванням. Хоча жодна компенсація не зможе зняти цей біль, цей процес пропонує шлях до його визнання та відшкодування. Реєстр збитків для України залишається відданим своїй місії – забезпечити, щоб постраждалі від цієї трагедії мали доступ до механізму подання заяв, що зосереджений на їхніх потребах та інтересах, — прокоментував виконавчий директор Реєстру Маркіян Ключковський.

Нова категорія передбачає подання заяв, пов’язаних із душевним болем та стражданнями, спричиненими зникненням безвісти близького члена сім’ї на території України 24 лютого 2022 року або після цієї дати, внаслідок агресії Росії проти України. Заявники мають надати інформацію про свою особу, особу зниклого, спорідненість зі зниклим безвісти членом сім’ї, а також подію, що призвела до зникнення.

Наразі заяви можуть подаватися лише щодо осіб, відомості про яких внесені до Єдиного реєстру осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, в Україні.

Категорія A2.2 стала третьою категорією, відкритою для подання заяв до Реєстру, і незабаром очікується запуск нових.

Як подати заяву

Заяви до Реєстру можна подати через державний веб-портал України Дія.

Уся необхідна інформація щодо Категорії А2.2, включно з Формою та Правилами подання Заяви, розділом «Поширені запитання» (FAQ) та практичними інструкціями щодо подання заяв, доступна на вебсайті Реєстру англійською та українською мовами.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 15 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 87 бойових зіткнень.

15 квітня президент Володимир Зеленська розповів, що переговори між командами України та США щодо угоди про рідкісноземельні метали пройшли позитивно.

Міноборони кодифікувало та допустило до експлуатації у Збройних силах України безпілотний авіаційний комплекс українського виробництва В-1, здатний перебувати в повітрі упродовж декількох годин.

Російська армія в Україні значно залежить від постачання артилерійських боєприпасів із Північної Кореї, свідчать внутрішні звіти Міноборони РФ.

Російська армія вже розпочала наступальні дії на Сумщині й Харківщині, попри заяви про переговори. Інформацію підтвердив Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський, зауваживши, що Росія щомісяця збільшує своє угруповання на 8-9 тисяч військових, продовжуючи стратегічну наступальну операцію.