РФ можуть розтягнути сили України уздовж кордону для просування на сході – ISW

Джерело: Інститут вивчення війни

Фахівці ISW припускають, що російські війська можуть зумисне розтягувати українські сили уздовж північного кордону, аби мати змогу атакувати на східній ділянці фронту.

Аналітики зазначили, що від початку наступальних операцій на Харківщині фронт розширився приблизно на 70 км, про що напередодні заявив Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський. Главком також додав, що росіяни прагнуть змусити ЗСУ застосувати резервні сили.

“В ISW продовжує оцінювати, що російські наступальні операції вздовж міжнародного кордону Харкова, ймовірно, мають стратегічну мету притягнути та прикріпити українські сили до цієї осі, щоб забезпечити просування Росії в інших районах східної України”, – мовиться у звіті.

Геолокаційні кадри від 17 травня свідчать, що ЗСУ атакували два російські танки, які наближались до кордону Сумщини. На думку аналітиків, навіть обмежена присутність військ РФ на інших ділянках фронту може призвести до розтягування українських сил.

“Російські війська зможуть стягувати та закріплювати українські війська в прикордонній зоні, доки Росія зберігатиме присутність у північній частині Харківської області та погрожуватиме проникненню в інші прикордонні райони”, – зазначили фахівці.

Аналітики додали, що росіяни схильні проводити наступальні операції на різних ділянках фронту “імпульсами”, і при цьому інтенсивність операцій на одній ділянці зменшується у міру збільшення активності на іншій ділянці.

“Російські війська можуть на деякий час уповільнити наступальні операції на Харківщині, але відновити темп згодом, коли вони захочуть”, – резюмували в ISW.

Уряд Канади долучиться до реалізації проєкту будівництва другої черги музею Голодомору-геноциду у Києві, зазначили під час зустрічі т.в.о. міністра культури Ростислава Карандєєва з представниками Посольства Канади в Україні.

Норвегія, Швеція та Фінляндія спільно погодили створення транспортного коридору для військових потреб. Відповідне рішення є відповіддю на потенційну необхідність перекидання збройних сил через кордони на тлі загрози з боку РФ.

У спільній заяві двох країн за підсумками візиту глави РФ Володимира Путіна до Ханої 20 червня мовиться, що В’єтнам та Росія “розширюватимуть співпрацю у низці сфер, зокрема в галузі оборони та безпеки”.

Перед початком Вашингтонського саміту Північноатлантичного альянсу, Сейм Латвії звернувся до парламентів країн-членів з закликом підтримати заявку України на вступ до Альянсу.

Попри обмежений бюджет, міністр оборони ФРН Борис Пісторіус продовжує модернізацію своїх військ. За інформацією Spiegel, глава Міноборони планує придбати понад сотню танків Leopard у найсучаснішій комплектації на майже три мільярди євро.