РФ націлилася на тривалу війну, атакуючи об’єкти оборонної промисловості — розвідка
Джерело: пресслужба Міноборони Великої Британії
З 29 грудня 2023 року російські війська збільшили інтенсивність ракетних атак по Україні. За час масованих обстрілів РФ використала значну частину запасів крилатих та балістичних ракет повітряного базування, що накопичували протягом минулих місяців.
У британській розвідці акцентували, що на початку грудня вважалося, що ворожі війська готуються відновити удари по енергетичній інфраструктурі. Натомість нині російські обстріли свідчать про зміну пріоритетів агресора для використання ракетних ударів.
Останні ракетні удари РФ націлила на об’єкти української оборонної промисловості. Такий підхід нині контрастує з поведінкою росіян минулої зими, коли ворожі війська першочергово обстрілювали обєкти енергетичної інфраструктури України.
Фахівці вважають, що зміна тактики може свідчити про націлювання РФ на довготривалу війну.
Latest Defence Intelligence update on the situation in Ukraine – 03 January 2024.
Find out more about Defence Intelligence’s use of language: https://t.co/SlM6qFaEjx #StandWithUkraine 🇺🇦 pic.twitter.com/xeT7pmeKrM
— Ministry of Defence 🇬🇧 (@DefenceHQ) January 3, 2024
- 2 січня у вечірньому відеозверненні президент Володимир Зеленський зауважив результати роботи Сил протиповітряної оборони за час масованих ракетних обстрілів з боку РФ, наголосивши, що ще жодна країна не переживала схожих атак.
- Президент Литви Ґітанас Науседа прокоментував сьогоднішню масовану атаку РФ на Україну й зазначив, що Україні потрібно більше систем протиповітряної оборони.
- Широкомасштабна ракетна атака Росії на Україну 2 січня коштувала приблизно 620 мільйонів доларів.
- В ISW зреагували на чергову масовану атаку росіян по Україні. Фахівці вважають, що окупанти намагатимуться адаптуватись до можливостей української ППО.
Радник з нацбезпеки Майк Волтц повідомив, що сформована команда Дональда Трампа готова обговорити ініціативу прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана стосовно припинення вогню у російсько-українській війні.
Генерал Олександр Тарнавський призначений командувачем оперативно-тактичного угруповання (ОТУ) “Донецьк”, замінивши на цій посаді генерала Олександра Луценка. Рішення про зміну керівництва було прийняте після активізації російських наступів у районі Покровська.
14 грудня російські військові прорвалися до селища Новий Комар (Волноваський район, Донецька область), використовуючи колону із дев’яти бойових машин піхоти та одного танка. За даними спостерігачів, техніка рухалася через поля південніше Роздольного, після чого щонайменше 50 військовослужбовців РФ висадилися в селі.
З 16 грудня в Україні почнуть діяти оновлені графіки відключення електроенергії, які уніфікують для всієї країни. За даними ДТЕК, ці зміни дозволять збільшити кількість часу зі світлом для споживачів.
У Керченській протоці вранці 15 грудня зазнали аварії два російські танкери “Волгонефть-212” та “Волгонефть-239”. Внаслідок сильних хвиль корпуси суден розламалися навпіл, що призвело до витоку мазуту у воду.