РФ не хоче погіршення стосунків з Південною Кореєю на тлі посилення співпраці з КНДР – ISW
Джерело: Інститут вивчення війни
За оцінками ISW, Росія не хоче погіршення стосунків з Південною Кореєю на тлі свого чергового посилення співпраці з Північною Кореєю.
Днями МЗС Південної Кореї викликало посла РФ Георгія Зінов’єва через дані про те, що КНДР надіслала свої війська на допомогу Росії у війні проти України.
Натомість посольство РФ у Південній Кореї повідомило, що це була лише зустріч посла, а не дипломатичний виклик та стверджувало, що будь-яка співпраця Росії та КНДР не спрямована проти Сеула.
Свій коментар дав і речник Кремля Дмитро Пєсков, який наголосив, що “російсько-північнокорейська співпраця не повинна непокоїти інші держави”, а інформація про присутність військ КНДР у Росії “може бути суперечливою”.
“Очевидне бажання Кремля запевнити Південну Корею, що її співпраця з Північною Кореєю не є загрозою для Сеула, свідчить про те, що Кремль залишається дуже стурбованим перспективою потенційного повороту Сеула в напрямку надання Україні необхідної військової підтримки, а також наслідками погіршення відносин із Сеулом для інтересів безпеки Росії в Азійсько-Тихоокеанському регіоні”, – вважають аналітики.
Фахівці нагадали, що це не вперше Росія “залицяється” до Південної Кореї, аби пом’якшити наслідки зростаючої залежності від КНДР.
- Південна Корея розглядає план відправки в Україну відповідної кількості персоналу, включно з офіцерами розвідки та експертами щодо Північної Кореї. Відповідний крок влада країни може погодити після того, як КНДР відправила солдатів на підтримку Росії.
- За даними Національної розвідувальної служби Південної Кореї (NIS), КНДР вирішила відправити на допомогу РФ у війні проти України 12 000 своїх військових.
У межах візиту до Франції відбулися двосторонні переговори делегації України з делегацією США у складі державного секретаря Марко Рубіо, спецпредставників президента Сполучених Штатів Стівена Віткоффа та Кіта Келлога.
Під час патрулювання лінії державного кордону прикордонники 9 загону імені Січових Стрільців виявили рідкісного птаха-хижака орлана-білохвоста, який потребував негайної допомоги. Поранений птах лежав на землі та не міг злетіти через пошкоджене крило.
17 квітня парламент Молдови проголосував за призначення чергових виборів до законодавчого органу на 28 вересня.
17 квітня Україна та США підписали меморандум про намір укласти угоду про спільний видобуток українських корисних копалин, підтвердила міністерка економіки Юлія Свириденко.
Під час своєї першої пресконференції на посаді міністра охорони здоров’я США, Роберт Кеннеді-молодший назвав аутизм “епідемією” та зробив низку суперечливих заяв, котрі викликали обурення серед громадськості та експертів.