РФ не хоче погіршення стосунків з Південною Кореєю на тлі посилення співпраці з КНДР – ISW

Джерело: Інститут вивчення війни

За оцінками ISW, Росія не хоче погіршення стосунків з Південною Кореєю на тлі свого чергового посилення співпраці з Північною Кореєю.

Днями МЗС Південної Кореї викликало посла РФ Георгія Зінов’єва через дані про те, що КНДР надіслала свої війська на допомогу Росії у війні проти України.

Натомість посольство РФ у Південній Кореї повідомило, що це була лише зустріч посла, а не дипломатичний виклик та стверджувало, що будь-яка співпраця Росії та КНДР не спрямована проти Сеула.

Свій коментар дав і речник Кремля Дмитро Пєсков, який наголосив, що “російсько-північнокорейська співпраця не повинна непокоїти інші держави”, а інформація про присутність військ КНДР у Росії “може бути суперечливою”.

“Очевидне бажання Кремля запевнити Південну Корею, що її співпраця з Північною Кореєю не є загрозою для Сеула, свідчить про те, що Кремль залишається дуже стурбованим перспективою потенційного повороту Сеула в напрямку надання Україні необхідної військової підтримки, а також наслідками погіршення відносин із Сеулом для інтересів безпеки Росії в Азійсько-Тихоокеанському регіоні”, – вважають аналітики.

Фахівці нагадали, що це не вперше Росія “залицяється” до Південної Кореї, аби пом’якшити наслідки зростаючої залежності від КНДР.

12 січня у вечірньому відеозверненні президент Володимир Зеленський заявив, що Україна готова допомогти США у гасінні лісових пожеж у Каліфорнії.

Президент Володимир Зеленський повідомив, що Україна готова віддавати Північній Кореї її людей у межах обміну українських військових, котрі перебувають у російському полоні.

У Норвегії планують відновити скасовану 30 років тому вимогу стосовно обов’язкового зведення бомбосховищ у нових будівлях. Положення стане частиною нового плану цивільної оборони країни на  тлі повномасштабного вторгнення сусідньої Росії в Україну. 

Боронячи Україну від повномасштабного вторгнення росіян, загинув військовослужбовець, документаліст та військовий репортер з Івано-Франківщини Руслан Ганущак на псевдо “Остап”. 

Нещодавнє опитування ППІ свідчить, що нібито 73% українців “підтримують негайні мирні переговори”, проте, його достовірність викликає сумніви. Так, згідно з базою псевдосоціологів і прихованих піарників, котру видання Texty.org.ua веде з 2015 року, ця організація має тривалі зв’язки з проросійськими партіями та маніпулює результатами досліджень.