«РФ планує зірвати Саміт миру й має конкретний план, як це зробити», – Зеленський

Джерело: Володимир Зеленський/Telegram

Президент України Володимир Зеленський заявив, що, згідно з даними розвідки, Росія планує зірвати Саміт миру й має конкретний план, як це зробити.

“У нас є точна інформація від розвідки – конкретні дані, – що Росія не просто хоче зірвати Саміт миру, але й має конкретний план, як це зробити: як зменшити участь країн, як діяти, щоб миру не було ще довше. І ми разом повинні цьому протидіяти – повинні працювати в єдності заради справедливого миру”, – сказав глава держави під час зустрічі з представниками держав-партнерів і міжнародних організацій, які працюють в Україні, та нашими дипломатами.

Президент Зеленський додав, що всі однаково зацікавлені, щоб примусити Росію до миру і поваги до міжнародного права. За його словами, світова більшість здатна це забезпечити.

Зокрема, Зеленський зазначив, що Глобальний саміт миру у Швейцарії дає шанс на справедливий мир і відновлення дієвості міжнародного права.

Довідково. Глобальний саміт миру – майбутня міжнародна зустріч на рівні лідерів країн, яку готує Україна та Швейцарія для проведення у червні 2024 року в Люцерні. Україна і Швейцарія почали підготовку до саміту на рівні лідерів країн з 16 січня. Очікується близько 80-100 країн.

26 травня президент Володимир Зеленський звернувся до глави США Джо Байдена та китайського лідера Сі Цзіньпіна з закликом взяти участь у Глобальному саміті миру.

Міністерка фінансів США Джанет Єллен заявила, що європейські банки, працюючи у Росії, постають перед зростаючими ризиками. Нині США розглядають можливість посилення вторинних санкцій щодо банків, викритих у сприянні операціям у межах військових зусиль Росії.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну інформацію станом на 22.30 26 травня щодо російського вторгнення. Від початку доби на фронті відбулося 95 бойових зіткнень.

Президент Володимир Зеленський зустрінеться з прем’єр-міністром Іспанії Педро Санчесом у Мадриді 27 травня. Сторони мають намір підписати угоду щодо гарантій безпеки для України. Текст документа погодили 7 травня.

Представники розвідки США та союзників відслідковують зростання кількості диверсійних операцій у Європі з боку РФ. Дії РФ є частиною російської кампанії з підриву постачання озброєння Україні.