РФ пошкодила та зруйнувала понад тисячу пам’яток культурної спадщини України
Джерело: Міністерства культури та інформаційної політики України
За період з 24 лютого 2022 року до 25 березня 2024 росіяни зруйнували або пошкодили 1 046 пам’яток культурної спадщини. З них національного значення – 128, місцевого – 848, щойно виявлених – 70.
Зокрема, пам’ятки археології складають 57 об’єктів, архітектури – 294, архітектури та містобудування – 312, архітектури та містобудування, історії – 66, архітектури та містобудування, монументального мистецтва – 1, архітектури, монументального мистецтва – 7, архітектури, історії – 40, історії – 221, містобудування – 5, містобудування та монументально-декоративного мистецтва – 19, монументального мистецтва – 21, науки і техніки, архітектури – 2, садово-паркового мистецтва – 1.
Пам’ятки культурної спадщини пошкоджено або зруйновано у 17 областях:
- Харківська область – 294 об’єкти;
- Херсонська область – 136;
- Донецька область – 125;
- Одеська область – 123;
- Чернігівська область – 70;
- Київська область та м. Київ – 69;
- Миколаївська область – 45;
- Запорізька область – 38;
- Львівська область – 36;
- Дніпропетровська область – 34;
- Луганська область – 30;
- Сумська область – 25;
- Хмельницька – 10;
- Вінницька область – 4;
- Полтавська область – 4;
- Житомирська область – 2;
- Кіровоградська – 1.
- За майже два роки повномасштабної війни російські загарбники пошкодили 1 497 об’єктів медзакладів та ще 195 – зруйнували вщент.
- Станом на 25 січня 2024 року, через повномасштабну війну Росії проти України збитків зазнали 1 938 об’єктів культурної інфраструктури без урахування пам’яток культурної спадщини. З них 314 – знищено (16%).
- За період з 24 лютого 2022 року по 25 січня 2024 року російські загарбники зруйнували або пошкодили 902 об’єкти культурної спадщини. З них пам’яток національного значення – 124, місцевого значення – 708, щойно виявлених – 70.
Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.
Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.
В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.
Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.