РФ пошкодила всі енергоблоки Бурштинської та Ладижинської ТЕС 

Джерело: виконавчий директор ДТЕК Дмитро Сахарук для “Економічної правди

22 березня, під час наймасованішої ракетної атаки РФ на енергетичну інфраструктуру України, Росія знищила всі енергоблоки Бурштинської ТЕС (Івано-Франківщина) та Ладижинської ТЕС (Вінниччина).

За словами Сахарука, унаслідок атаки чи не найбільше постраждала саме генерація. ДТЕК втратила 50% встановленої потужності.

“У нас постраждали всі блоки на Бурштинській ТЕС і всі – на Ладижинській ТЕС. Енергоблоки в різному ступені руйнації: від повної до понад 50%”, – сказав він.

Сахарук зауважив, що важка ситуація по всій країні і на відновлення знадобиться чимало часу.

“Можливо, один-два блоки почнуть працювати раніше, але загалом це 6, 12, 24 місяці або навіть більше. Поступово будемо відновлювати. Після дефектації стане зрозуміло, якого обладнання не вистачає. Зараз критично необхідні трансформатори. Нам потрібно близько десяти одиниць”, – пояснив він.

Сахарук додав, що у компанії були запасні трансформатори, однак їх вичерпали, оскільки атака 22 березня хоч і була наймасованішою, однак не першою.

“Ми замінювали трансформатори вимикачі. Зараз є запаси певного обладнання, але його нема куди ставити через дуже великі руйнації. У деяких випадках потрібно будувати блоки майже з нуля”, – зазначав він.

  • Міністр енергетики України Герман Галущенко заявив, що російська атака 22 березня завдала енергетичній інфраструктурі Харківщини найбільших руйнувань за часи війни.

У третій рік повномасштабної війни проти України Росія отримала €242 мільярди ($253,8 мільярда) доходу від експорту викопного палива, йдеться у звіті незалежної дослідницької організації Centre for Research on Energy and Clean Air та кампанії B4Ukraine. Частина прибутків надходить навіть із західних країн — попри дію санкцій.

За прогнозом Українського гідрометеорологічного центру, 25 лютого на Київщині та в столиці встановиться невелика хмарність без опадів. Вітер буде слабким, змінних напрямків, 3-8 м/с. На дорогах місцями очікується ожеледиця, тож водіям і пішоходам варто бути обережними.

Від 3 березня в окупованому Маріуполі запроваджують графіки подачі води до будинків місцевих жителів. Це пов’язано з критичним обмілінням Старокримського водосховища, повідомляють місцеві ЗМІ.

Російська економіка, перегріта масовими державними витратами, високими відсотковими ставками, інфляцією та санкціями Заходу, наближається до серйозного сповільнення. Але несподівано Вашингтон може надати Кремлю рятівне коло.

Жінка на ім’я Ндейє, яка перебувала на 32-му тижні вагітності, народила дитину на висоті 11 км під час рейсу авіакомпанії Brussels Airlines, що прямував з Дакара (Сенегал) до Брюсселя — столиці Бельгії.