РФ поширює фейки про нібито дефіцит ліків в Україні: у МОЗ спростували

Джерело: МОЗ України

Росіяни поширюють неправдиву інформацію про нібито дефіцит ліків в українських аптеках – у МОЗ спростували російські фейки.

У відомстві зазначили, що росіяни все ніяк не можуть заспокоїтись через те, що не вдається розхитати українську медичну систему. Вже були міфи про біологічні лабораторії, де проводять медичні експерименти над українцями, ширилися фейки про спалахи холери, а ще – про карантин і блокпости по всій країні через “поширення” гепатиту А.

Тепер черговий фейк – в аптеках немає ліків. Така спам-розсилка прийшла на електронні адреси українців.

“Офіційно спростовуємо: жодного дефіциту ліків в Україні немає. Українці мають доступ до оригінальних та якісних генеричних лікарських засобів. Всі необхідні препарати наявні як в аптечних мережах, так і в медичних закладах. Окрім того, в медзакладах сформовано запас ліків, необхідний для якісного та безоплатного лікування пацієнтів”, – зазначили у МОЗ.

А також додали, що ще показово те, що росіяни, в межах цієї ж дезінформації, радять використовувати “народні” засоби як заміну препаратам із доказовою ефективністю.

“Дякуємо. Кращої антиреклами лікування “подорожниками” годі й уявити. Традиційно нагадуємо: довіряйте лише офіційним джерелам інформації”, – підсумували у МОЗ.

У соцмережах українці розкритикували нещодавно встановлений у Києві пам’ятнику загиблому Герою України Олександру Мацієвському через надто реалістичну воскову фігуру воїна та місце розташування.

Директорка Центру підтримки аеророзвідки, ветеранка та волонтерка Марія Берлінська наголосила, що глава РФ Володимир Путін особисто контролює виробництво дронів в Росії, оскільки розуміє потужність цього озброєння на фронті.

Вдень 7 грудня російські військові серйозно пошкодили обладнання прифронтової теплоелектростанції, внаслідок чого два енергоблоки зупинили роботу. ЗС РФ здійснили по одній з ТЕС артобстріл.

За період із серпня по жовтень обсяги обіцяної західної допомоги Україні скоротилися на 87 відсотків – фактично із 16 до двох мільярдів євро. Підтримка з боку Заходу впала до найнижчого рівня від початку війни РФ проти України наприкінці лютого 2022 року.

Президент України Володимир Зеленський полетить до Аргентини, аби відвідати інавгурацію свого аргентинського колеги Хав’єра Мілея.