Росіяни розгорнули дезінформаційну кампанію про «українську» зброю в руках ХАМАСу – ЦПД

Джерело: Центр протидії дезінформації

У Центрі протидії дезінформації повідомили, що на тлі конфлікту, який спалахнув на Близькому Сході, ворожі Telegram-канали поширюють неправдиву інформацію з ціллю дискредитувати Україна та українських військових.

Так, з початку ведення бойових дій на території Ізраїлю, російська пропаганда почала розповсюджувати дезінформаційні повідомлення стосовно того, що бойовики ХАМАС нібито використовують зброю з України. До цієї інформаційної кампанії доєдналися російські пропагандисти О. Коц, Є.Лісіцин, Р.Осташко та Я.Ггагін.

У межах кампанії пропагандисти опублікували відео із західними зразками озброєння з дописом “ХАМАС дякує Україні за продаж їм озброєння”.

Окрім того, в іншій публікації пропагандисти показали фейкову новину про те, що ізраїльські солдати нібито спіймали “терористів зі зброєю” з України.

У ЦПД наголосили, що схожі кампанії РФ проводить не вперше. Зокрема раніше Центр повідомляв про російську дезінформаційну кампанію стосовно використання української зброї під час протестів у Франції.

Протягом дня, 17 травня, російські війська здійснили 44 обстріли прикордонних територій та населених пунктів Сумської області, зафіксовано 183 вибухи. 

Міністерство закордонних справ України дало розпорядження з 18 травня відновити надання консульських послуг чоловікам призовного віку за кордоном.

Станом на 20:30 п’ятниці, 17 травня, ворог веде активні наступальні та штурмові дії на Покровському та Придніпровському напрямках.

Київська обласна рада підтримала надання Київському обласному центру допомоги Захисникам України імені Баранова Віталія Анатолійовича.

Згідно з постановою уряду №560 від 16 травня, повістка буде вважатися врученою в разі проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відсутність адресата, якщо ця особа не повідомила ТЦК іншої адреси місця проживання.