Росіяни поширюють дезінформацію про нібито плани України мобілізувати 80% чоловіків – Стратком

Джерело:  управління стратегічних комунікацій апарату Головнокомандувача ЗСУ

Росія прагне зірвати проведення в Україні мобілізаційних заходів, поширюючи фейкові “попередження” про нібито “повну мобілізацію” та вручення повісток усім чоловікам призовного віку.

Як пояснюється, “під прапором” щоденної програми новин телевізійного каналу “1+1” ТСН (“Телевізійна служба новин”) деякі Telegram-канали поширюють дезінформацію про проведення “повної мобілізації” в Україні, під час якої нібито планується мобілізувати 80% чоловіків.

Водночас у месенджерах Telegram, Viber і WhatsАpp противник поширює повідомлення на кшталт такого: “Доброго дня! Завтра зранку і до вечора будуть перекриті дороги на світлофорах, буде рейд, будуть перевіряти документи поліція і військові, всім чоловікам призовного віку будуть вручатися повістки”.

У СтратКомі ЗСУ застерігають: такі публікації і повідомлення є дезінформативними, їхня мета – дискредитувати мобілізаційні заходи в Україні та поширити паніку серед українців.

Усіх, хто отримав подібні повідомлення, в Управлінні закликають одразу попереджати інших учасників чатів і груп про те, що все це – дезінформація.

“Тільки разом ми забезпечимо нашу інформаційну безпеку і переможемо ворога”, – наголосили в СтратКомі ЗСУ.

  • В п’ятницю, 28 липня Рада Європейського Союзу заявила, що ввела санкції проти семи фізичних і п’яти юридичних осіб РФ. Санкційних осіб звинувачують у проведенні “кампанії маніпулювання цифровою інформацією” під назвою RRN (Recent Reliable News), спрямованої на спотворення інформації та поширення пропаганди на підтримку агресивної війни Росії проти України.

15 липня президент Володимир Зеленський підписав указ щодо внесення змін до складу Ставки Верховного Головнокомандувача.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну інформацію на фронті станом на 22:00 15 липня. З початку доби відбулося 110 бойових зіткнень.

Розгортання американських ракет середньої дальності на території Німеччини – це відповідь на вихід Москви з договору про ліквідацію ракет середньої та малої дальності, заявив офіційний представник уряду ФРН Штеффен Гебештрайт.

Кабінет Міністрів України виділяє 1,65 мільярда гривень на закупівлю сучасного обладнання для оновленого шкільного курсу “Захист України”, повідомив міністр з цифрової трансформації Михайло Федоров.

США та союзники пообіцяли винищувачі американського виробництва F-16 понад рік тому. Однак, офіційні особи НАТО посилаються на невелику кількість англомовних пілотів.