РФ продовжує використовувати елітні десантні сили для захисту вразливих позицій від контрнаступу ЗСУ – ISW
Джерело: Інститут вивчення війни
Російське військове командування продовжує використовувати відносно елітних російських десантників, розгортаючи ці війська для захисту вразливих позицій від українських контрнаступів. На думку аналітиків ISW, це призводить до деградацій російських десантних військ.
Опубліковані 27 серпня геолокаційні кадри свідчать про те, що російське військове командування розгорнуло частини російської 76-ї гвардійської десантно-штурмової дивізії для посилення російських позицій біля Роботиного. Імовірно, їх перевели з району Кремінною на Луганщині.
Фахівці наголосили, що за їхніми спостереженнями, російські десантні війська діють у районах, де ЗСУ проводять контрнаступальні операції. Ця передислокація свідчить про те, що РФ використовує свої відносно елітні сили для посилення критичних секторів лінії фронту.
Російські війська раніше передислокували 7-му гвардійську гірську дивізію десантників з Херсонської області для підтримки оборони Росії у східній і західній Запорізькій областях і перекинули інші сили десантників з Луганської області для оборони від українських контрнаступів на флангах Бахмута.
На думку аналітиків, постійне покладання на десантників, як наступальні та оборонну сили РФ, ймовірно, призвело до деградації цього роду військ.
“Деградація цих сил, ймовірно, послабить здатність Росії підтримувати складні оборонні операції та майже напевно завадить будь-якому наміру Росії відновити масштабні наступальні операції, які в основному покладаються на відносно елітну піхоту, якої Росії зараз не вистачає”, – резюмували фахівці.
- ЗМІ, посилаючись на українських військових повідомляють, що невдовзі темпи контрнаступу України на півдні прискоряться.
- У Пентагоні закликали не робити передчасних висновків щодо українського контрнаступу, допоки він не досягне свого фіналу.
Російські війська обстріляли Краматорськ на Донеччині, в результаті чого троє людей отримали поранення.
Євросоюз планує заборонити імпорт російського первинного алюмінію у межах 16-го пакету санкцій проти Росії. Очікується, що нові санкції Єврокомісія прийме у лютому.
Учасники Контактної групи з підтримки оборони України домовилися зустрітися наступного разу в Брюсселі за тиждень до Мюнхенської безпекової конференції, запланованої на 14-16 лютого, повідомив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 14 січня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 158 бойових зіткнень.
14 січня у вечірньому відеозверненні президент Володимир Зеленський прокоментував випадки переведення авіатехніків та обслуговуючого персоналу Повітряних сил до піхоти. Глава держави запевнив, що заборонив зменшувати кількість фахівців, потрібних підрозділам ПС.