РФ припинить вогонь, коли США обмежать здатність Києва захищатися – WSJ

Джерело: WSJ

Росія готова припинити вогонь лише за умови, що Сполучені Штати припинять надавати військову допомогу Україні та обмежать оборонні можливості. Як мінімум, Москва прагне перетворити Україну на “нейтральну державу” з урядом, лояльним до Кремля, котра залишатиметься вразливою до російської військової агресії.

Видання зазначає, що Путін тривалий час прагнув прямих переговорів зі Сполученими Штатами, виключаючи Україну та її європейських союзників. Нещодавня заява президента США Дональда Трампа про початок мирних переговорів з Росією щодо України свідчить про значний дипломатичний зсув у цьому напрямку. Європейські посадовці та президент України Володимир Зеленський висловили занепокоєння, наголошуючи на необхідності їхньої участі в таких переговорах.

Нині аналітики прогнозують тривалі переговори, під час яких Путін використовуватиме військові досягнення Росії для отримання вигідних умов. Адміністрація Трампа, включаючи ключових посадовців, таких як державний секретар Марко Рубіо та директор ЦРУ Джон Реткліфф, очолить ці переговори. Трамп та міністр оборони Піт Гегсет визнали, що повернення України до кордонів 2014 року є нереалістичним, що сигналізує про можливу зміну політики США. Сполучені Штати запевнили, що продовжують підтримувати Україну, однак, виключили можливість членства в НАТО.

Тоді як європейські лідери стурбовані тим, що така угода може підірвати суверенітет України та створити прецедент для інших авторитарних режимів. Голова Секретної розвідувальної служби Великої Британії Річард Мур закликав США не дозволити Росії досягти успіху в Україні, попереджаючи, що такий результат може підбадьорити авторитарні режими по всьому світу та поставити під загрозу трансатлантичну безпеку.

Своєю чергою, українські військові висловлюють занепокоєння, що припинення вогню або поступки лише відкладуть майбутні збройні протистояння з Росією. Більшість українців підтримують завершення війни лише за умови повернення окупованих територій, що аналітики вважають нереалістичним.

І поки Зеленський намагається зміцнити позиції України через військові та дипломатичні заходи, водночас підхід Трампа ризикує призвести до зменшення військової допомоги з боку США, що потенційно може послабити обороноздатність України, котра досі залежить від західної підтримки.

Тим часом Росія святкує перспективу зустрічі Трампа та Путіна, сподіваючись на сприятливе рішення, яке забезпечить інтереси Москви.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 13 лютого. На даний час відбулося 107 бойових зіткнень.

13 лютого президент США Дональд Трамп повідомив про зустріч представників США, України та Росії у межах Мюнхенської безпекової конференції.

На річці Інгулець на Херсонщині пʼятеро дітей провалилися під кригу, зокрема дівчина, котра кинулася на допомогу. Двох вдалося врятувати одразу, ще трьох шукають водолази ДСНС.

В Росії “будуть раді вітати” президента США Дональда Трампа на святкуванні 9 травня, якщо він вирішить приїхати, заявив прессекретар Кремля Дмитро Пєсков.

Президент Володимир Зеленський заявив главі США Дональду Трампу під час телефонної розмови 12 лютого, що лідер Кремля Володимир Путін лише вдає, що хоче домовитися про мирну угоду, тому що він “боїться вас”, — повідомили Axios український посадовець та три інших джерела, обізнані про розмову.