РФ призвала до армії понад 50 тисяч жителів окупованого Криму
Джерело: DW
Заступник постійного представника президента України в Криму Денис Чистіков повідомив, що з 2022 року росіяни призвали до армії понад 50 тисяч жителів окупованого Криму, зокрема 5,5 тисячі восени цього року.
Як уточнила попередня очільниця відомства Таміла Ташева, ідеться саме про призов на строкову службу, що, як і мобілізація, є порушенням міжнародного права державою-окупантом.
“Навіть згідно з російським законодавством строковиків, а це фактично 18-річні хлопці, не мають права відправляти на війну. Відповідно що Росія робить? Вони змушують строковиків, коли в них завершується строк служби, підписати контракт. Достатньо багато кримчан воюють у лавах Збройних сил Російської Федерації”, — сказала Ташева.
За її словами, внаслідок цього на війні загинули вже кілька тисяч кримців. Крім того, серед російських полонених є підтверджені вихідці з окупованого Криму.
“Для нас дуже важливо, аби такі люди не йшли воювати. Ключова історія — виїхати. Але не у всіх є можливість. Когось не випускають, наприклад, без російського документа для виїзду за кордон”, — каже експосадовиця.
Виходом з цієї ситуації вона бачить ухилення від військової служби.
- За повідомленням Центру національного спротиву (ЦНС), російські окупанти перетворили дитячий табір “Артек” на пропагандистський “волонтерський” центр, де змушують дітей допомагати російській армії.
- Термінової медичної допомоги потребують понад 60 кримських політв’язнів. Про це повідомив перший заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу, колишній політв’язень Наріман Джелял.
- В межах своєї участі в десятій щорічній конференції з прав національних меншин у Туреччині, Представник з прав жителів Криму та Севастополя Ельвін Кадиров передав списки тяжкохворих кримських політв’язнів, аби Туреччина могла сприяти медичній допомозі та подальшому звільненню.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.