РФ розгорнула частини щонайменше двох бойових бригад для посилення атак на Авдіївку – ISW

Джерело: ISW

Фахівці Інституту вивчення війни повідомили, що, імовірно, РФ розгорнула частини щонайменше двох бригад Центрального військового округу (ЦВО) для посилення наступальних дій сил “ДНР” на Авдіївському фронті.

16 жовтня український військовий оглядач повідомив, що три російські бригади — 114-та ОМСБр (“ДНР”) та 15-а та 21-а ОМСБр (обидві 2-ї загальновійськової армії) — брали участь у нещодавніх атаках на Авдіївку разом із різними розрізненими елементами “ДНР”, тоді як російські війська тримають у тактичному резерві 30-ту ОМСБр.

Елементи 30-ої ОМСБр , зокрема 2-ї загальновійськової армії, донедавна діяли вздовж лінії Сватове-Кремінна, і новосформована 25-а загальновійськова армія, ймовірно, змінила їх на лінії Сватове-Кремінна.

Підрозділи 2-ї загальновійськової армії в основному проводили оборонні операції вздовж лінії Сватове-Кремінна протягом останніх кількох місяців і тому, ймовірно, мали більше часу на відпочинок і відновлення перед розгортанням на складнішій ділянці лінії фронту, що частково пояснює нещодавнє просування росіян у раніше застійні Авдіївській ділянці фронту.

В ISW також зауважили, що 16 жовтня російські війська продовжили наступ на Авдіївському напрямку і нещодавно досягли певних успіхів, хоча й відносно повільнішими темпами, ніж під час початкових атак.

Геолокаційні кадри, опубліковані 16 жовтня, показують, що російські війська незначно просунулися повз трасу E50 приблизно за 3 км на південь від Авдіївки.

У Генштабі України повідомили, що минулої доби українські війська відбили загалом 22 російські атаки на Авдіївському напрямку, що значно менше, ніж 30 зареєстрованих атак 15 жовтня.

Російські джерела зазначають, що російські війська посилили авіаційні та артилерійські удари по населеному пункту, щоб компенсувати повільні наземні маневри, які ускладнені потужними українськими укріпленнями навколо Авдіївки.

У ніч на 31 травня російські війська вкотре обстріляли Харків. Міський голова Ігор Терехов повідомив про два “прильоти” у місті.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну інформацію станом на 22.30 30 травня щодо російського вторгнення. Оборонна операція наших військ триває. Найгарячішою залишається ситуація на Курахівському і Покровському напрямках.

Співзасновниця і голова громадської організації “Харківський кризовий інфоцентр” та головна редакторка проєкту “Накипіло” Олена Лептуга висловила претензії до пресслужби Офісу президента через нещодавно опубліковане відео на сторінці глави держави. Вона пояснила, що в описі до публікації не вказали справжнє авторство, а логотип їхнього медіа просто закрили.

31 травня глава НАТО Єнс Столтенберг заявив, що членам військового альянсу час переглянути деякі обмеження щодо використання озброєння, наданого Україні для підтримки у війні проти Росії.

Між Києвом та західними прихильниками, зокрема й Сполученими Штатами, виникають гострі суперечки щодо майбутнього захисту України від повномасштабного вторгнення Росії. Українські лідери все частіше скаржаться на те, що Вашингтон обмежує здатність відповідати на напади Росії, оскільки політики США змушують їх робити більше для боротьби з корупцією навіть на тлі загострення бойових дій. Тоді як європейські та американські офіційні особи сперечаються щодо стратегії перелому ситуації на полі бою.