РФ розповсюдила фейк про те, що Камала Гарріс вчинила ДТП з дитиною і втекла

Джерело: Reuters

За даними Microsoft, Росія причетна до створення фейку про віцепрезидентку Сполучених Штатів, кандидатку у президенти США Камалу Гарріс.

Мовиться про новину, яка розповсюджується соцмережами, що “Гарріс у 2011 році скоїла ДТП у Сан-Франциско, наїхавши на 13-річну дівчинку і втекла з місця інциденту, а дитину після цього паралізувало”.

У Microsoft після розслідування повідомили, що це – таємна російська операція з дезінформації.

З’ясувалось, що у межах операції Росія створила відео, з “жертвою Гарріс”, на роль якої взяли проплачену акторку та розповсюдила його через фейковий вебсайт неіснуючого новинного агентства Сан-Франциско “KBSF-TV”.

До створення фейку причетна російська група “Storm-1516”, пов’язана з кремлівською фермою тролів.

У Microsoft наголосили, що це викриття є ознакою того, що Росія посилює спроби втрутитись у вибори президента США.

У компанії додали, що Росії знадобився час, аби переорієнтувати свої операції з впливу після того, як Джо Байден зняв свою кандидатуру. Кампанія проти Гарріс розпочалась наприкінці серпня.

“Storm-1516 почала виготовляти контент, у якому залучала віцепрезидентку Гарріс та губернатора Волца (кандидат на посаду віцепрезидента США) у безглузді фейкові теорії змови”, – мовиться у заяві.

За даними експертів, “Storm-1516” відома тим, що створює фейкові відеоролики з залученням акторів, які розповсюджують неправдиву і скандальну інформацію, називаючи себе інформаторами чи журналістами.

Вебсайт “KBSF-TV” створили незадовго до публікації статті про “ДТП за участю Гарріс”. Цю новину згодом розповсюдили у соцмережах, зокрема на платформі X з тегом #HitAndRunKamala.

3 вересня відео розповсюдили в акаунті Aussie Cossack на X, який позиціює себе як “зареєстрований іноземний агент Sputnik News”. До відео вони додали підпис з проханням зробити ролик вірусним. Загалом відео подивились понад 2,7 млн разів.

У Microsoft зауважили, що це відео розповсюджували найбільше саме проросійські суб’єкти. Також повідомляється, що фейкові відео “Storm-1516” зазвичай розповсюджує саме Aussie Cossack.

Згідно з листом, який Reuters опублікував у четвер, Німеччина має намір схвалити близько 400 мільйонів євро військової допомоги Україні.

Студія “Квартал 95” без дозволу використала відео загиблого захисника Юрія Назаренка у випуску 25 серпня 2024 року. Це викликало обурення у близьких загиблого.

Міжнародна правоохоронна операція призвела до демонтажу кіберзлочинної платформи “Привид”, що активно використовувалася для наркоторгівлі та відмивання грошей. Як повідомляє Європол, під час операції було затримано 51 особу, але вже очікуються нові арешти.

З Яною Баріновою Букви зустрілися у Відні (Австрія), в межах щорічної події viennacontemporary – провідного…

У Києві викрили керівний склад провідного науково-дослідного та проєктного інституту нафтового профілю, яке допомагало Росії відновлювати нафтопереробні заводи після атак українських дронів