РФ розповсюдила фейк про те, що Камала Гарріс вчинила ДТП з дитиною і втекла
Джерело: Reuters
За даними Microsoft, Росія причетна до створення фейку про віцепрезидентку Сполучених Штатів, кандидатку у президенти США Камалу Гарріс.
Мовиться про новину, яка розповсюджується соцмережами, що “Гарріс у 2011 році скоїла ДТП у Сан-Франциско, наїхавши на 13-річну дівчинку і втекла з місця інциденту, а дитину після цього паралізувало”.
У Microsoft після розслідування повідомили, що це – таємна російська операція з дезінформації.
З’ясувалось, що у межах операції Росія створила відео, з “жертвою Гарріс”, на роль якої взяли проплачену акторку та розповсюдила його через фейковий вебсайт неіснуючого новинного агентства Сан-Франциско “KBSF-TV”.
До створення фейку причетна російська група “Storm-1516”, пов’язана з кремлівською фермою тролів.
У Microsoft наголосили, що це викриття є ознакою того, що Росія посилює спроби втрутитись у вибори президента США.
У компанії додали, що Росії знадобився час, аби переорієнтувати свої операції з впливу після того, як Джо Байден зняв свою кандидатуру. Кампанія проти Гарріс розпочалась наприкінці серпня.
“Storm-1516 почала виготовляти контент, у якому залучала віцепрезидентку Гарріс та губернатора Волца (кандидат на посаду віцепрезидента США) у безглузді фейкові теорії змови”, – мовиться у заяві.
За даними експертів, “Storm-1516” відома тим, що створює фейкові відеоролики з залученням акторів, які розповсюджують неправдиву і скандальну інформацію, називаючи себе інформаторами чи журналістами.
Вебсайт “KBSF-TV” створили незадовго до публікації статті про “ДТП за участю Гарріс”. Цю новину згодом розповсюдили у соцмережах, зокрема на платформі X з тегом #HitAndRunKamala.
3 вересня відео розповсюдили в акаунті Aussie Cossack на X, який позиціює себе як “зареєстрований іноземний агент Sputnik News”. До відео вони додали підпис з проханням зробити ролик вірусним. Загалом відео подивились понад 2,7 млн разів.
У Microsoft зауважили, що це відео розповсюджували найбільше саме проросійські суб’єкти. Також повідомляється, що фейкові відео “Storm-1516” зазвичай розповсюджує саме Aussie Cossack.
- Прокремлівські сайти розповсюджували неправдиву інформацію про те, що представники Демократичної партії планували вбити кандидата у президенти республіканця Дональда Трампа.
- ЗМІ отримали доступ до документів підсанкційної “Агенції соціального дизайну” (АСД), яка працює на замовлення Кремля, розповсюджуючи дезінформацію про Україну та Захід. Зокрема саме співробітниця АСД створила мем з Зеленським, який свого часу опублікував Ілон Маск.
У ніч із 21 на 22 грудня в Ер-Ріяді, Саудівська Аравія, відбувся довгоочікуваний реванш між Олександром Усиком та Тайсоном Ф’юрі. Український чемпіон здобув перемогу за рішенням суддів після 12 раундів напруженого протистояння. Офіційні суддівські оцінки становили 116–112 на користь Усика.
Олександр Усик після другої перемоги над Тайсоном Ф’юрі присвятив цей успіх своїй матері.
Після тріумфальної перемоги Олександра Усика над Тайсоном Ф’юрі в Саудівській Аравії, на ринг вийшов Даніель Дюбуа. Британський боксер, який володіє вакантним титулом IBF, кинув виклик Олександру Усику, запросивши його на реванш. Українець погодився.
У ніч із 21 на 22 грудня в Ер-Ріяді, Саудівська Аравія, відбувся повторний поєдинок між Олександром Усиком і Тайсоном Ф’юрі. Українець здобув перемогу за рішенням суддів після 12 раундів напруженого бою.
Албанія запровадила річну заборону на TikTok, після того, як вбивство підлітка минулого місяця викликало занепокоєння щодо безпеки дітей у соціальних мережах.