РФ розповсюджує пропаганду про мобілізацію жінок в Україні – ЦПД

Джерело: Центр протидії дезінформації

У ЦПД повідомили, що пропаганда РФ поширює наративи про те, що найближчим часом в Україні почнуть мобілізувати жінок.

Насправді ж, додали у ЦПД, на цей час на обов’язковому військовому обліку підлягають лише жінки, які здобули медичну чи фармацевтичну освіту.

Більш того, наголошується, що бік – це не призов і служба у ЗСУ для жінок – тільки добровільна.

“У Верховній Раді тривають дискусії щодо змін у законодавство про мобілізацію, демобілізацію та призов на строкову службу. Такі дискусії, в рамках яких окремі депутати можуть висловлювати власне бачення та пропозиції – цілком нормальні для демократичної країни”, – мовиться у повідомленні ЦПД

У результаті дискусій буде створено законопроєкт з урахуванням інтересів держави, Збройних сил України та громадян.

“Наразі про примусову мобілізацію жінок не йдеться. Це добровільний процес”, – резюмували у ЦПД.

Додамо, що повідомлення ЦПД з’явилось після того, як народна обраниця від “Слуги народу” Мар’яна Безугла на своїй сторінці у Facebook повідомила, що влада готує військовий облік та мобілізацію для жінок.

Сьогодні, 21 квітня, п’ята річниця другого туру президентських виборів 2019 року, які завершилися перемогою тоді…

Міністр оборони Лаурінас Кащюнас домовився з головою МВС Аґне Білотайте про комплексне посилення охорони кордону. Глави відомств пропонують у найкоротші терміни забезпечити прикордонників важчим озброєнням та зміцнити деякі ділянки кордону.

Після поїздки канцлера Німеччини Олафа Шольца до Китаю глава опозиційного Християнсько-демократичного союзу Фрідріх Мерц поклав на уряд у Пекіні часткову відповідальність за численні війни та кризи по всьому світу.

Станом на 21 квітня Сили оборони півдня надалі завдають вогневого ураження по місцях дислокації ворога, вогневих позиціях і тилах, знищуючи особовий склад російської армії та техніку противника.

21 квітня прем’єр Угорщини Віктор Орбан поскаржився на військові настрої у європейській політиці.